Ředitel Googlu naznačil, jak budou vydělávat na mapách. Líbit se vám to nebude

vydělávat na mapách

Google Mapy jsou jednou z nejpopulárnějších služeb společnosti. Co se ale týče příjmů, není to už tak slavné. Google teď připouští, že začne vydělávat na mapách. Jakým způsobem?

Budou Google Mapy obsahovat reklamy?

Sundar Pichai, výkonný ředitel společnosti Google, se pro deník Wall Street rozpovídal. A to o tom, proč Mapy nevydělávají tolik, i když se pravidelně zvyšuje počet uživatelů. Důvod zvyšování počtu uživatelů je hlavně díky tomu, že se v rozvojových zemích začínají objevovat mnohem více chytré telefony a Google mapy jsou většinou v těchto telefonech předinstalované.

Takže je jasné, že Google bude chtít využít této velké základny uživatelů. Neodpověděl přímo, co chystají, ale jeho odpověď dává jasně najevo, že se v blízké budoucnosti něco chystá.

„Jsem si jistý, že jste zaznamenali změny u Google Map. Když jste například v pátek večer venku, Google Mapy vám nabízí mnohem více informací o tom, co můžete v okolí dělat, jako třeba kde se najíst apod. Tohle je začátek, abychom získali od uživatelů zpětnou vazbu, do budoucna je tu příležitost pro rozšíření,“ řekl Sundar Pichai.

Doporučení pro „zajímavá“ místa v okolí už Mapy zvládají a například přidat podnikům možnost nabízet přes Mapy kupóny, nebo rovnou zvýraznění na mapě, není tak obtížné. V podstatě to splňuje reklamní filozofii Googlu, a to mít zpětnou vazbu od uživatelů a zároveň z reklamy udělat přidanou hodnotu. Je jasné, že společnost vidí místo pro reklamy v mapách, otázkou jen je, kdy se je rozhodne zapnout. Kromě reklam, se tu samozřejmě také nabízí například měsíční zpoplatnění, jako je to třeba u služby YouTube RED, která kromě odstranění reklam nabízí také několik zajímavých výhod.

[appbox googleplay com.google.android.apps.maps]

Jakým způsobem by podle vás měl Google vydělávat na mapách? Reklamami nebo předplatným?

Zdroj: www.businessinsider.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (16)