Google vydal poslední betaverzi Androidu P. Oficiální vydání stabilní verze už je za rohem

google vydal posledni betaverzi androidu p

Google včera večer vydal poslední betaverzi Androidu P. Přesněji jde o Developers Preview 5 (Beta 4). Nejprve vyšla aktualizace na Google Pixel telefony a hodinu po vydání, se dočkali i majitelé Essential Phone. Nových funkcí už zde moc nepřibývalo, místo toho se opravily chyby, nechybí ani API z Androidu P (API level 28). Tato poslední betaverze už je tak téměř ve stejném stavu, jakmile za pár týdnů vyjde oficiální verze Androidu P.

Poslední betaverzi Androidu P můžete stahovat pomocí OTA aktualizace

Už předchozí verze betaverze Androidu P byly hodně stabilní, pokud jste ale tomu nevěřili, tak nyní máte nejlepší příležitost, jak si novou verzi systému vyzkoušet ještě před oficiálním uvedením na trh. Momentálně je aktualizace k dispozici na Google Pixel, Google Pixel 2 telefony a Essential Phone. Brzy by se také měla objevit i na další telefony, které podporují betaverzi Androidu.

novinky v androidu p

Mezi novinkami Androidu P najdeme nové rozhraní navigačních tlačítek, kdy se více podporují gesta. Nové multitasking prostředí, podpora pro výřezy v displeji, chytré odpovědi napříč systémem, adaptivní baterie atd. Při oficiálním vydání Androidu P se také dočkáme odhalení oficiálního názvu, prozatím se hodně spekuluje nad pistácií. Ať už je to Android 9 Pistachio, nebo Android 9 Pistachio Ice Cream.

Plánujete si vyzkoušet betaverzi Androidu P, nebo si počkáte již na stabilní verzi systému?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)