Google testuje novou funkci u volání

google testuje nove volani

Všichni víme, že současný způsob multitaskingu během hovoru není zrovna tím nejvhodnějším. Serveru 9to5Google se podařilo objevit, že Google testuje nové řešení multitaskingu během hovoru.

Google testuje funkci multitaskingu během hovoru

Zkuste si vzpomenout, když jste se během hovoru potřebovali podívat na nějakou zprávu nebo vyčíst datum z kalendáře a zase se vrátit do rozhraní volání. Google patrně tušil, že mnoho lidí má s tímto řešením problém a proto v budoucnu nabídne jiné řešení.

Serveru 9to5Google se podařilo aktivovat jednu experimentální funkci ve verzi 11 aplikace „Telefon“, která je výchozí na telefonech Nexus a Pixel. Jestliže během probíhajícího hovoru dáte „zpět“, obrazovka hovoru se minimalizuje do plovoucí ikony aplikace.

Google Phone app testing in-call button

Google Phone app testing in-call button

Tuto plovoucí ikonu pak můžete libovolně přemísťovat po obrazovce tak, aby nepřekážela úkonům, které zrovna na obrazovce provádíte. Klepnutím na ikonu se rozbalí další funkce telefonování, jako například přepnutí na hlasitý odposlech nebo ukončení hovoru. Uvidíme, kdy se tato nová funkce oficiálně představí.

Přijde vám tato funkce při telefonování užitečná?

Zdroj: 9to5google.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (22)