Chcete být první? Google zve k testování betaverze aplikace Google

google_beta_ico

Zajímá vás, jaké novinky připravuje Google ve svých programech pro Android? Pak máte jedinečnou možnost poodhalit roušku tajemství jeho aplikace Google, jejíž betaverzi uvolnil vyhledávací gigant k testování.

Připomeňme, že aplikace Google už dávno není jen prostý vyhledávač – stará se totiž i o Google Launcher, Chytré karty Google/Google Now, novou funkci Now On Tap a další. Nyní stačí jen několik klepnutí a můžete se stát členy exkluzivního klubu betatesterů. Zatím toho není mnoho k vidění, nicméně možná se zapojení uživatelé v budoucnosti dočkají zajímavých novinek dříve než ostatní.

Jak se zapojit do testování aplikace Google?

Do programu se lze zapojit standardním způsobem přes Obchod Play. Stačí tedy navštívit odkaz Testování aplikací pro Android a klepnout na tlačítko Chci se stát testerem.

Chci se stát testerem aplikace Google Chci se stát testerem aplikace Google

Vaše zařízení si pak automaticky stáhne aktualizaci aplikace Google na poslední betaverzi (pokud aplikaci Google nainstalovanou nemáte, nejprve si ji stáhněte z Obchodu Play a pak obdržíte aktualizaci s testovací verzí.).

Zatímco aktuální stabilní verze nese číslo 5.3, v betaverzi již je k dispozici verze 5.4, která je od víkendu k dispozici také na APKMirroru. V beta kanálu tedy v tuto chvíli není nic nečekaně čerstvého, výhodou zapojení se proti stažení APK balíčku však jsou automatické aktualizace na novější verze.

Zapojení do programu beta testování Zapojení do programu beta testování

Program testování můžete kdykoli opustit. Pokud jej opustíte a bude k dispozici publikovaná verze aplikace, můžete na ni přejít následovně: odinstalujte testovací verzi a znovu aplikaci nainstalujte z Obchodu Play.

Můžeme předpokládat, že tímto způsobem Google vydá v dohledné době skutečnou betaverzi. Vývojáři sice zpravidla nedávají k dispozici detailní seznam provedených změn, nicméně můžeme předpokládat, že mají v rukávu celou řadu trumfů a vychytávek. Tak proč čekat na oficiální vydání, když jako beta testeři můžete mít novou verzi dříve? V tuto chvíli není zřejmé, zda je, či není nabídka nějakým způsobem časově či kapacitně omezená, proto doporučujeme neváhat a v případě zájmu se zapojit co nejdříve.

Zdroje: Android Police, Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (4)