Google slučuje cloudová úložiště s celkovou kapacitou 15 GB

Google-Shared-storage

V posledních měsících se slovo cloud skloňuje ve všech pádech. Co je cloud? Jedná se o online úložiště, kam můžete nahrávat svá data. Současné cloudové služby Googlu nyní prošly několika změnami, pojďme si je rozebrat.

V první řadě je potřeba zmínit, že došlo ke sjednocení úložišť několika služeb. Máme tu Gmail, který svým uživatelům nabídl 10 GB pro ukládání dat a pak tu je i Google Drive a Google Plus, které se společně dělí o dalších 5 GB. Sloučením vzniklo jedno obrovské ukládací místo o celkové kapacitě 15 GB, kam budou přistupovat všechny současné i budoucí služby od Googlu. Tato akce má své opodstatnění spočívající v propojování stávajících i budoucích služeb (například synchronizace ukložených pozic z androidích her). Navíc je pro správu jednodušší, pokud se data ukládají do jedné lokace.

Google-Drive-storage-manager-640x526

Abyste měli lepší přehled o svých datech v “obláčku”, vydal Google i aktualizaci aplikace Google Drive, kde se nyní přehledně zobrazuje, jak přidělený online prostor využíváte. Navíc si můžete dokoupit i datové balíčky – láká vás 100 GB v cloudu za pouhých 5 dolarů měsíčně? Nezapomeňte si však před tím, než začnete využívat službu, pořádně pročíst licenční ujednání – stále se v něm nachází tento poněkud sporný odstavec:

“Pokud nahrajete nebo jinak odešlete obsah do našich služeb, poskytujete společnosti Google (a subjektům, se kterými společnost Google spolupracuje) celosvětově platnou licenci k užití, hostování, uchovávání, reprodukování, upravení, vytvoření odvozených děl (například děl, jež jsou výsledkem překladu, přizpůsobení/adaptací či úprav provedených za účelem jeho lepšího fungování v rámci našich služeb), komunikaci, publikování, provozování a zobrazování na veřejnosti a distribuci takového obsahu Práva, která touto licencí udělujete jsou užita za účelem provozování, propagace a vylepšování stávajících služeb a vývoj nových služeb. Licence přetrvává i poté, co přestanete naše služby používat (např. firemní zápis přidaný do služby Mapy Google). Některé služby umožňují k obsahu, který jste do služby odeslali, získat přístup nebo jej odebrat. Některé služby zahrnují také podmínky a nastavení, která naše možnosti používání odeslaného obsahu vymezují. Ujistěte se, že při odesílání obsahu do služeb disponujete příslušnými právy k udělení výše uvedené licence.”

Službě Google Drive jsme se intenzivně věnovali v našem článku.

Disk Google
Google Inc.
Verze 1.1.592.10 (20. 2. 2013)
Velikost 7,2 MB
2.1+


Zdarma

 

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později
play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později

Komentáře (18)