Google se zajímá o nabíječku, která nabije telefon za 30 sekund

Android_Battery

Smartphony a jejich akumulátory – věčné téma. Displeje jsou hezčí a větší, procesory a grafické karty výkonnější… a baterie? Pořád stejné. Nedostačující, nízkokapacitní a pomalu se nabíjející. To poslední ale možná přestane brzy platit!

techno-580x295

Na každoročním International Science and Engineering Fair se blýskla svým vynálezem, který dokáže nabít akumulátor s kapacitou běžnou u současných smartphonů za méně jak půl minuty osmnáctiletá dívka Eesha Khare. Technologie je postavená na vysoce výkonném superkondenzátoru, a pokud si myslíte, že to je název převzatý z filmu Návrat do budoucnosti, nejste sami. Eesha krom odměny ve výši 50 000 USD získala i pozornost Googlu, se kterým vedla jednání za zavřenými dveřmi. To nám dává jistou naději, že se Google o tuto technologii zajímá i více než jen teoreticky. Třeba takový nový Nexus 7, který z nulového stavu “nakopnete” na 100 % za půl minuty, to si necháme líbit. Ano, nutnost nabíjení po několika hodinách tu stále je, ale celonoční odpočinek v nabíječce by mohl být minulostí.

Khare však oznámila, že na svém projektu hodlá dál pracovat a zatím nemá plány prodat svou práci žádné konkrétní společnosti. Už teď je ale o co stát – vždyť už momentálně tento malý zázrak zvládá až 10 000 cyklů nabití! Pevně doufáme, že o této slečně neslyšíme naposledy!

 

Intel Awards Winner 2013 – Eesha Khare

Intel Awards Winner 2013 - Eesha Khare

 

Zdroj: SlashGear

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)