Google se omlouvá za výpadek svých služeb

art-Google-logo1-620×349

Páteční den se společnosti Google příliš nepodařil – uživatele služeb této společnosti totiž postihl po celém světě výpadek. Nefunkční byla většina služeb od Googlu (Google+, GMail, Google kalendář, Google Drive, Hangouts atp.) a postihla drtivou část zhruba 10 % uživatelů. Výpadek trval podle oficiálního vyjádření necelou půl hodinu, ale někteří uživatelé se mohli potýkat s problémy o něco déle.

Netrvalo dlouho a Google se na svém oficiálním blogu svým uživatelům omluvil a nastínil, kde byl vlastně problém. Ben Treynor prozradil, že za výpadkem služeb stojí server, který rozesílal aktualizace pro další služby. Ty byly ovlivněny softwarovou chybou, kvůli čemuž došlo k masivnímu výpadku. Problém byl vyřešen Google týmem za pár minut, ale někteří uživatelé si na zprovoznění mohli počkat o déle. Nyní by již měly být všechny služby od Googlu ve 100% stavu.

google crash

Jak postihl výpadek vás? Jste také jako my v redakci na službách od Googlu závislí? Výpadek se tak mimo jiné týkal také našich stránek na Google Plus a kanálu Youtube.

zdroj: androidpolice.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (20)