Google ruší kvůli chytrým telefonům poznámky na YouTube

Poznámky na YouTube

Google se rozhodl ukončit poznámky na YouTube. Na začátku května dojde k ukončení podpory editoru poznámek. Důvodem jsou telefony.

Poznámky na YouTube telefony nepodporují

YouTube vzniklo ještě v době, kdy chytré telefony nebyly moc rozšířené. Postupem času se ale telefony staly hlavním zařízením, přes které lidé sledují videa. To byl problém pro poznámky, které v mobilní aplikaci nenajdeme. Google si toho byl vědom, proto spustil nástroje jako karty a závěrečná obrazovka. Tyto nástroje jsou kompatibilní s mobilními zařízeními.

 

A právě s tím, jak se na YouTube objevily tyto dvě věci, začaly poznámky již úplně upadat. Využití poznámek u videa se za poslední dobu snížilo o 70%, proto se Google rozhodl 2. května ukončit podporu editoru poznámek. Od tohoto data již nepůjdou přidávat nebo upravovat poznámky k videím, půjdou pouze vymazat. Stávající poznámky se nicméně budou stále zobrazovat na stolních počítačích.

Editor poznámek byl uveden v roce 2008, takže ještě předtím, než jsme s většinou úkonů přešli na mobilní zařízení. V tento okamžik více než 60% doby sledování YouTube pochází z mobilních zařízení, takže poznámky trochu ztrácí význam, když je stejně více jak polovina lidí nikdy nemůže vidět.

Bude vám vadit konec poznámek na YouTube?

Zdroj: support.google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (5)