Chytré reproduktory Google Home se rozrůstají o dva nové modely

Google-Home-nahled-chytre-reproduktory

Google na konferenci představil hned dva chytré reproduktory. Konkrétně se jedná o Google Home Mini a Google Home Max. Rodina Google Home se tak rozrůstá a nabízí od každého něco.

Obsah článku – Představení nových Google Home reproduktorů

 

Meet Google Home Mini | Small and mighty

Meet Google Home Mini | Small and mighty


Chytré reproduktory Google Home rozšiřují obzory

Začneme od nejmenšího. Google Home Mini vypadá jako puk, nebo malý kulatý polštářek. Horní část je pokryta kvalitní textilií, která je průsvitná, kvůli LED diodám, které se rozsvítí, když na chytrý reproduktor mluvíte. Google Home Mini je malý, ale zvládne kolem sebe šířit zvuk v rozsahu 360°.

Nejmenší z chytrých reproduktorů od Googlu se bude vyrábět ve třech barvách (Chalk, Charcoal a Coral). Pokud si pořídíte více kusů, můžete repráčky spárovat. Zajímavá je také přívětivá cena, která se vyšplhala na pouhých 49 dolarů, což je přibližně 1 300 korun. Jedná se o malého společníka, kterým ovládáte Google Asistenta bez pomoci rukou.
[aps_product_sz id=”452219″]
chytre reproduktory Google-Home-Mini

Google Home Max se zaměřuje na hudbu

Meet Google Home Max | Big help meets big sound

Meet Google Home Max | Big help meets big sound

Google Home Max je pravým opakem svého malého předchůdce. Stává se tak největším a nejsilnějším členem Google Home rodiny. Pod stylovou textilií se schovávají dva 4,5“ basové reproduktory, pro hluboký požitek z poslechu. „Max“ je první reproduktor s funkcí Smart Sound, která monitoruje polohu reproduktoru v místnosti a podle toho nastaví ekvalizér, aby byl zvuk co nejreálnější. Má být také až 20x hlasitější než Google Home.

Google-Home-Max-detail-chytre-reproduktory

Stejně jako ostatní chytré reproduktory i tento podporuje poslech hudby ze zdrojů, jako jsou například Spotify, Youtube Music, nebo Google Play Music. Užitečné je také to, že je Asistent připravený, i když zrovna posloucháte hudbu. Tento reproduktor zabírá podstatně více místa než Google Home Mini. V rámci úspor jde však otočit jak na výšku, tak na šířku. V neposlední řadě ho lze využít i jako klasický reproduktor, díky Aux vstupu. Cena se zastavila na 399 dolarech (zhruba 8 800 Kč). Za hodně peněz vás však čeká hodně muziky.
[aps_product_sz id=”452329″]

Google Asistent se také vylepšuje

Google Asistent je neodlučitelnou součástí chytrých reproduktorů. Není se tedy čemu divit, že také obdržel pár vylepšení. Google Asistent rozpoznává váš hlas a také hlas dalších pěti lidí u vás doma. Asistentovy reakce se tedy liší podle toho, kdo na něj mluví. Pokud ráno asistentovi řeknete „dobré ráno“, tak vám sdělí, jaký vás čeká den včetně počasí, denních úkolů, zpráv atd. Když mu před spaním řeknete „dobrou noc“, tak může zhasnout světla, snížit teplotu, nebo vám oznámí zítřejší úkoly. A to automaticky podle vašeho hlasu, nebude nutné nějakým způsobem přepínat účty.

Asistent je také zaměřený více na rodiny s dětmi, které spolu mohou hrát různé hry. S Google asistentem můžete ovládat nejen Google Home, ale více než 1 000 chytrých domácích doplňků. Google tímto dává najevo, že se konkurence nebojí.

Jaká verze Google Home se vám nejvíce líbí?

Zdroj: TK, techcrunch.com

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)