Google mění pravidla obchodu Play: Zakázalo se těžení kryptoměn i opakující se obsah

google play zakaz tezen kryptomen android

Google aktualizoval Centrum zásad pro vývojáře. Mezi zakázaný obsah, který nesmí být v obchodě Google Play, patří nově např. aplikace pro těžení kryptoměn, ale třeba také ty, které mají stejné funkce a prostředí jako jiné aplikace.

Těžení kryptoměn už v Google Play nenajdete

Google pravidelně upravuje Centrum zásad pro vývojáře. V poslední aktualizaci se dostalo hned na několik úprav, díky tomu v Google Play neuvidíme poměrně velké množství aplikací. V první řadě jde o aplikace, které na zařízeních těží kryptoměny. Aplikace pro vzdálenou správu těžby kryptoměn jsou však povoleny.

Dále se zakázaly programy poskytující stejné funkce a prostředí jako jiné aplikace, které již na Google Play jsou. Například jde o kopírování obsahu z jiných aplikací bez přidání původního obsahu nebo hodnoty nebo vytváření několika aplikací s velmi podobným obsahem a uživatelským prostředím. Pokud každá z takových aplikací nabízí malé množství obsahu, měli by vývojáři zvážit vytvoření jedné aplikace, v níž bude shrnut. Takže se možná dočkáme brzy jediné Google aplikace pro zprávy a chatování. :)

V neposlední řadě si také Google posvítil na aplikace, přitažlivé pro děti, ale obsahující motivy jen pro dospělé. Poslední dvě kategorie aplikací, které jsou nyní zakázané na Google Play jsou ty, jejíž cílem je pouze zobrazovat reklamu a také ty, které jsou zavádějící.

Napadají vás ještě nějaké kategorie aplikací, které nemají v Google Play co dělat a měl by je Google zakázat?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (3)