Google Pixelbook: Ultimátní Chromebook s chytrým asistentem a Androidem

google pixelbook

Poslední novinka z Google konference, o které jsme neinformovali, je prémiový Chromebook Google Pixelbook. Jedná se o rozhodně ultimátní zařízení, za které si ale majitelé pořádně připlatí. Pojďme se na něj podívat blíže.

Pixelbook je nejtenčí a nejlehčí Google Chromebook

S váhou 1,1 kilogramu a tloušťkou 10,3 milimetru jde o opravdu přenosné zařízení. Displej tohoto chromebooku má velikost 12,3 palce, podporuje dotyky i speciální stylus, který se dá dokoupit za 100 dolarů. Dá se použít ve spojení s Asistentem, rozezná úhel až do 60 stupňů a také 2 000 úrovní citlivosti. Dotykový displej značí to, že Pixelbook může fungovat i jako tablet. Podobně jako poslední Chromebooky, i tento bude podporovat Android aplikace.

Pixelbook

Mezi novinky se dá zařadit podpora pro Asistent Google, na klávesnici je dokonce speciální tlačítko pro jeho aktivaci. Další novinka je automaticky hotspot s Android telefony v případě, kdy není k dispozici Wi-Fi. To vzhledem k českým cenám mobilních dat nemusí být u nás tak výhodná funkce, jako v zahraničí.

O výkon se starají Intel Kaby Lake procesory, a to buď Core i5, který je doplněn 8GB RAM a 128 či 256 GB úložištěm. Existuje ale také verze s Core i7, 16GB pamětí RAM a 512 GB úložištěm. Prodej začíná na konci října v USA, Kanadě a Velké Británii. Jelikož jde o prémiové zařízení, není ani cena malá.

https://www.youtube.com/watch?v=oVKfTn_drpM

Základní verze vyjde na 999 dolarů, to je 22 tisíc bez DPH a dalších poplatků. Nejvyšší model pak stojí 1 699 dolarů, to je zhruba 37 469 Kč bez DPH a poplatků. Vzhledem k rozšířenosti Chromebooků u nás a také vysoké ceně, se nedá očekávat, že by se nějaký český obchod rozhodl Pixelbook dostat k nám.

Používáte, nebo jste přemýšleli o koupi nějakého Chromebooku?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (0)