Google Pixel vs. iPhone 7 vs. Huawei P9 (srovnání výkonu)

Google Pixel vs. iPhone 7 vs. Huawei P9

Pixel jsme již proti Galaxy S7 či Honoru 8 postavili, dnes máme další dvojici vyzyvatelů – iPhone 7 a Huawei P9. Zajímá vás, jak dopadne srovnání výkonu telefonů Google Pixel vs. iPhone 7 vs. Huawei P9?

Google Pixel vs. iPhone 7 vs. Huawei P9 – 3 telefony, 3 čipy

Výběr telefonů rozhodně není náhodou – všechny 3 telefony patří mezi špičku, kterou výrobci nabízí, a zároveň každý vsadil na jiné čipové řešení. V první řadě je tu Google Pixel s osvědčeným procesorem Qualcomm Snapdragon 821. Naproti tomu Huawei P9 vsadil na své řešení v podobě čipu HiSilicon Kirin 955. Rovněž iPhone 7 používá “své” čipy Apple A10 Fusion, které již dokázaly, že se dnes mohou směle rovnat nejvýkonnějším ARM čipům od Samsungu, Qualcommu či Huaweie.

[aps_product_sz id=”412032″]

[aps_product_sz id=”409366″]

[aps_product_sz id=”389439″]

AnTuTu, Geekbench i srovnání rychlosti reakcí

Výkon smartphonů lze dnes srovnat pomocí speciálních nástrojů – benchmarků. V redakci již nějaký čas používáme hlavně známé AnTuTu a GeekBench. Oba nástroje pečlivě prověří výkon procesoru i grafického akcelerátoru, což nám dá poměrně dobrý obrázek o celkovém výkonu zařízení.

Přestože jsou výsledky zajímavé a mnohé napoví, není dobré na ně 100% sázet. Již mnohokrát jsme byli svědky toho, kdy telefon s vyšším číslem v benchmarku měl následně nižší výkon ve hrách nebo méně plynulý běh systému. Výsledky proto vždy bereme jen jako orientační.

Google Pixel vs. iPhone 7 vs. Huawei P9 – AnTuTu

Google Pixel vs. iPhone 7 vs. Huawei P9 - AnTuTu

Google Pixel vs. iPhone 7 vs. Huawei P9 – GeekBench

Google Pixel vs. iPhone 7 vs. Huawei P9 - GeekBench

Google Pixel vs. iPhone 7 vs. Huawei P9 – jak to dopadlo?

Na všech telefonech jsme spustili nejnovější verze nástrojů AnTuTu a GeekBench 4. V obou aplikacích získal iPhone 7 více bodů než Google Pixel. V testu AnTuTu nasbíral iPhone 160 000 bodů, Google Pixel pak „jen“ 140 000 bodů. Při detailnějším zkoumání je vidět, že Google Pixel vítězí v testu 3D a UX (“uživatelská zkušenost”), zatímco procesorová část a RAM je oproti iPhonu slabší. Huawei P9 pak stojí opodál a Google Pixelu se vyrovná jen v případě hodnoty CPU.

Podobné je to i u testu v Geekbench, kde iPhone získal skóre 5604 v testu více jader a 3460 bodů na výkon jednoho jádra. Google Pixel je pak na tom se 4064 a 1541 body o něco hůře. V tomto testu jej porazil i Huawei P9 a je vidět, že v Geekbench není Snapdragon 821 tak silný jako konkurenční čipy.

Co říci na závěr? Nespoléhejte se jen na čísla. Pohled na papírové specifikace a počet jader vám rozhodně nezajistí rychlý a plynulý telefon. No ale i obráceně – vysoký počet bodů v benchmarcích ještě nemusí znamenat, že bude telefon ve hrách plynulejší než telefon s menším počtem bodů. Tuto myšlenku jsme vlastně probrali ve článku Jsou dnes hardwarové specifikace telefonu opravdu tak důležité? V případě obou telefonů však máme jasno – prostředí je plynulé u Google Pixel i iPhonu 7.

Co říkáte na výsledky Google Pixel vs. iPhone 7 vs. Huawei P9 v benchmarku?

Za zapůjčení telefonu iPhone 7 děkujeme společnosti Smarty.cz.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)