Google Pixel 2 představen: Evoluce s klasickým designem

Google Pixel 2 predstaveni

Menší Google Pixel 2 připomíná mnohem více předchozí model. Má totiž stále klasický displej a design, dokonce ještě s většími rámečky kolem displeje. Má to ale své opodstatnění, a to stereo reproduktory. Jak je na tom zbytek specifikací?

Představení Pixel 2 – Obsah článku

Google Pixel 2: Velké rámečky, stále ale kompaktní telefon

U menšího modelu Pixel 2 Google stále nabízí „klasický design“ chytrých telefonů, žádné minimální rámečky nebo 18:9 displej, jako u Google Pixel 2 XL. A i když jsou rámečky u tohoto telefonu opravdu velké, tak je celkově telefon stále rozměrově malý. Displej má velikost 5 palců, jde o AMOLED panel s FullHD rozlišením. Chybět nebude ani podpora funkce Always On a Gorilla Glass 5.

pixel 2 cena

V dalších specifikacích už je podobný jako jeho větší sourozenec Pixel 2 XL. A to bohužel i v těch negativních věcech, mluvíme samozřejmě o 3,5mm jacku, který i v menším modelu chybí. Jak už jsme psali výše, jako taková náhrada by se daly počítat stereo reproduktory. Dále je pak možné, že díky absenci 3,5 mm jacku se mohla zvýšit odolnost proti vodě a prachu. Pixel 2 nyní splňuje certifikaci IP67, což je více než u prvního Pixel telefonu.

Samotné tělo telefonu je vyrobeno z hliníku, a to kromě vrchní části zadní strany, kde najdeme sklo. Čtečka otisků prstů si zachovává stejné místo. I tato verze bude podporovat „mačkací rám“, který známé z HTC U11. Na něj půjdou přiřadit různé funkce, jako třeba možnost pořizovat fotografie, ve výchozím stavu se po zmáčknutí rámu spustí Asistent Google.

Fotoaparát Pixel 2 ovládl hodnocení DxOMark

Hlavní novinka nového Pixel 2 telefonu je přidání optické stabilizace obrazu, ta se tak zařadí po bok velmi povedené elektronické stabilizace obrazu. Samotný fotoaparát má 12 MPx a světelnost f/1,8. Evidentně se tento tah s OIS povedl, i díky ní patří fotoaparát v Pixel 2 mezi to nejlepší, co můžeme vidět v telefonech. Alespoň to tvrdí server DxOMark, který se zaměřuje na hodnocení fotoaparátů. V žebříčku můžeme vidět, že u Google Pixel 2 svítí číslo 98. Pro srovnání Apple iPhone 8 Plus nebo Samsung Galaxy Note 8 mají hodnocení 94, první generace Pixel telefonu pak 90.

Meet Google Pixel 2 | More, more, more

Meet Google Pixel 2 | More, more, more


Google Pixel 2 parametry

Dříve se spekulovalo o tom, že Pixel 2 telefony obdrží mírně vylepšený Snapdragon 836. Jak už ale několik týdnů víme, tento procesor se nikdy neplánoval. Takže to znamená, že v Pixel 2 najdeme Snapdragon 835, což je to nejlepší, co tenhle rok nabízí Qualcomm. Dále má nový Pixel 4GB RAM a 64GB/128GB úložiště. Baterie má kapacitu 2 700 mAH.

[aps_product_sz id=”452209″]

I tento menší model bude nabízet slot na nanoSIM kartu, nebo novinku v podobě eSIM. Android 8 Oreo je pak samozřejmostí, Google slíbil 3 roky aktualizací, nebo neomezené úložiště na Google Photos pro fotky a videa.

Google Pixel 2 hands-on LIVE

Google Pixel 2 hands-on LIVE


Cena Google Pixel 2

Tento menší model se dostane na trh dříve než XL verze, bohužel stále ale jen v zahraničí. Objednat půjde například z německého Google Store. V něm začíná cena na částce 799 eur (cca 20 600 Kč), verze se 128GB úložištěm stojí 909 eur (cca 23 500 Kč). Dostupný bude v černé, bílé a světle modré barvě.

Dáváte přednost menšímu modelu Pixel 2, nebo se vám více zamlouvá Pixel 2 XL?

Zdroje: TZ, TK

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (6)