Google Phone 5.1: Aplikace pro hovory z Pixelů s novým rozhraním (APK)

google-phone-z-pixelu-nahledak

Aplikace Google Phone, v čistém Androidu spíše známá jako „Telefon“, prošla za poslední roky jen drobnými změnami. Od vydání Androidu 5.0 Lollipop se v ní objevilo pár nových funkcí, pár lehkých kosmetických změn, ale vzezření celé aplikace zůstávalo prakticky stejné. Nyní ale v Googlu usoudili, že je čas na změnu. Ve verzi Google Phone 5.1 se dočkáváme hned několika razantních změn. Pojďme se na ně podívat.

Google Phone 5.1 má upravené barvičky

První změnu poznáte na první pohled, ihned po otevření aktualizované aplikace. Lze si všimnout, že modrá barva, která hraje v aplikaci prim, byla trochu ztmavena. Je to možné vidět jak v záhlaví aplikace, tak na barvě číselníku.

Nové UI hovoru

O poznání větší změnou je ale rozhodně nový vzhled obrazovky s probíhajícím hovorem. Dosud jsme vždy mohli vidět nahoře světle modrou část s informacemi o volajícím (jméno, telefonní číslo apod.) a pod ní velkou fotku kontaktu (pokud byla ke kontaktu přiřazena). Nyní se nám fotka poněkud odsunuje na vedlejší kolej. Během hovoru ji tolik nepotřebujete, takže se transformovala do kruhové podoby v horní části obrazovky. Pod ní pak opět najdete informace o volajícím. Pozadí hovoru má modrou barvu, pod kterou prosvítá tapeta plochy.

Odpovězte přejetím prstem nahoru

Další novinka je k vidění u příchozího hovoru. Vlastně jde o jeho samotné přijetí. Dosud jsme viděli opět obrazovku, která byla v horní části modře zabarvená a zobrazovala informace o volajícím, ve spodní části pak jeho fotku. Příjem hovoru probíhal zatažením tlačítka hovoru doprava, zamítnutí hovoru pak zatažením doleva. To byl údajně přežitek ze zamykacích obrazovek starších Androidů. V aktualizované verzi Google Phone 5.1 je vše trochu jinak. Modrá barva sice zůstává, opět je ale zabarvena celá plocha. skrz kterou prosvítá vaše tapeta. Příjem hovoru provedete jednoduchým zatažením, ne již ale doprava, nýbrž nahoru. K zamítnutí hovoru pak logicky stačí zatáhnout tlačítko telefonu dolů. Pokud máte u kontaktu nastavenou fotografii, ta bude tlačítko hovoru překrývat. Fotka kontaktu tedy byla odsunuta na vedlejší kolej i zde a moc dobře podle ní nepoznáte, kdo vám vlastně volá.

APK ke stažení

Aktualizace jistě bude časem dostupná v Obchodě Play, nyní ale ještě ne. Pokud patříte mezi nedočkavce, můžete si již nyní stáhnout APK balíček extrahovaný ze systému smartphonů Pixel. Přesto, pokud se rozhodnete APK instalovat, za možná rizika nesete odpovědnost sami.

Dle ohlasů ze zahraničních serverů můžeme potvrdit, že aplikace funguje na smartphonech Nexus 5X a Nexus 6P s Androidem 6.0 Marshmallow a vyšším.

Zkusili jste ji na na jiném smartphonu? A fungovala? podělte se o své názory a postřehy s ostatními v diskuzi pod článkem.

Zdroj: androidpolice.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později

Komentáře (13)