Google oslavil narozeniny: Takhle se za roky proměnil

google oslavil narozeniny 19 let

Možná málokdo z nás si pamatuje začátky Googlu, ale tato společnost z Mountain View v Silicon Valley je tu s námi již dlouhých 19 let, . Google oslavil narozeniny a proto se také pojďme podívat, jak se jeho vyhledávač za ta léta měnil.

Google oslavil narozeniny, podívejme se, jak moc se proměnil

Pamatujete si ještě, co jste dělali v roce 1998? Jaké události se staly a které písničky zrovna bodovaly v hitparádách? Mimo to všechno, co jste vyjmenovali, byla také založena společnost Google, a to přesně 4. září.

Google oslavil narozeniny První verze ještě bez loga

První verze vyhledávače ještě ani neobsahovala známe logo společnosti. Beta verze už logo měla a byla spuštěna v roce 1999. Od té doby se logo Google příliš neměnilo. Od první kreslené verze uběhlo mnoho malých kosmetických změn, odstranila se od něj například značka „TM“, struktura však zůstala zachována.

První větší designové změny nastaly až v roce 2010 a 2013, kdy společnost přišla s minimalistickým nestínovaným jednoduchým logem, v jehož více-méně stejné podobě ho známe dodnes. Kdo by si před 19 lety pomyslel, že dnes to bude jedna z největších společností světa.

Vzpomenete si, kdy jste se poprvé dostali na Google vyhledávač?

Zdroj: thenextweb.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (5)