Google odstranil z Android Marketu Grooveshark

obchod google play hlavni

Google včera odstranil z Android Marketu aplikaci Grooveshark Music s odvoláním na porušení podmínek služby. Konkrétní důvody vedoucí k odstranění ale nebyly zveřejněny. Google ani Grooveshark se k záležitosti nevyjadřují, nicméně je velmi pravděpodobné, že tento krok byl proveden na nátlak ze strany hudebního průmyslu. Spekuluje se například o tom, že tento krok byl podmínkou k podepsání dohod s nahrávacími společnostmi, se kterými chce Google spolupracovat v oblasti cloudových hudebních služeb.

Další úvahy směřují k dnešnímu slyšení, ve kterém má svědčit Kent Walker – generální rada Google. Výbor vyšetřuje weby, jež měly nabízet pirátské nebo padělané zboží, přičemž Google je viněn z toho, že měl na pirátských stránkách zisky z reklamy. Společnost toto popírá a očekává se, že bude chtít dokázat své snahy o potírání pirátství, takže Grooveshark může být jen obětním beránkem celé kauzy.

Pro nezasvěcené: Grooveshark nabízí bezplatné streamování hudby, kterou na server, odkud je dále dostupná ostatním, nahrávají sami uživatelé. Hudební služba už přitom zaznamenala několik soudních sporů, v poslední době například s EMI a Universal Music Group. Zajímají-li vás další podrobnosti o Groovesharku, jeho historii i současnosti, doporučujeme článek Jakuba Čížka Grooveshark: Miliony písniček zdarma.

Zdroje: AndroidGuys, Droid Life a cnet News.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)