Google Now přináší další novinku: informace o dopravě a nehodách na trase

gnow_ico

Osobní asistent Google Now, který je součástí aplikace Google Search (v české mutaci jako Vyhledávání Google) přináší další užitečnou funkci, kterou ocení především řidiči: upozornění na dopravní komplikace v reálném čase. Ať už jde o dopravní nehodu nebo stavební práce na silnici, Google Now s předstihem upozorní na možné zpoždění tak, abyste mohli včas upravit své plány (například naplánovat alternativní trasu).

Google Now s předstihem upozorní na možné zpoždění Google Now s předstihem upozorní na možné zpoždění

Funkci ocení asi každý – přeci jen čas ve stojící či pomalu popojíždějící koloně asi rád netráví nikdo. Pokud například spěcháte do práce a obáváte se, zda stihnete přijet načas, Google Now vás včas upozorní, pokud se na trase vyskytne problém, který by vás mohl zdržet.

Informace o dopravních problémech jsou shromažďovány z navigace Waze (viz recenze Navigace Waze: Řidiči sobě), kterou Google koupil loni v červnu za 1,3 miliardy dolarů (asi 26 miliard korun) a od té doby postupně propojuje tuto platformu se svými službami (například ve Waze přibylo vyhledávání míst skrze Google).

Google na sociální síti Google+ popisuje novinku následovně: “Určitě znáte ten pocit, kdy jste jen několik kilometrů od domova, když najednou před sebou spatříte řadu brzdových světel – jasné znamení nehody. Od dnešního dne budete mít větší šanci situaci objet. S nejnovější aktualizací aplikace Google Search pro Android, vám Google Now automaticky zašle oznámení, pokud bude hrozit, že během vaší cesty pravděpodobně narazíte na dopravní nehodu. Díky tomu budete moci například sjet na dřívějším sjezdu a objet místo po okreskách.”

V tuto chvíli není známo, zda budou informace o dopravních komplikacích na trase dostupné také v české verzi Google Now.

Vyhledávání Google
Verze Liší se dle zařízení
Velikost Liší se dle zařízení


Zdarma

Zdroje: Phandroid, Android Headlines, oficiální účet Google na síti Google+.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Palmary Weather Pro

SvětAndroida doporučuje: 24 widgetů

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
10 min. uložit na později
ikona

SvětAndroida doporučuje: 6 navigací a map

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
21 min. uložit na později

Komentáře (8)