Google příští rok spustí nové hudební předplatné

hudebni predplatne google music youtube red

Už v létě tohoto roku přicházely první informace o tom, že Google plánuje nové hudební předplatné, do kterého by se měla sloučit Hudba Google Play i YouTube Red. Za tyto dvě služby se momentálně platí stejný poplatek, problém je tu ale s tím, že YouTube Red je dostupný pouze ve vybraných oblastech a v poslední době jsme neviděli žádné větší rozšiřování. Hlavním důvodem je pravděpodobně sloučení Hudbou Google Play a spuštění nové streamovací služby.

Nové hudební předplatné od Googlu se interně nazývá Remix

Známý server Bloomberg přinesl informace o tom, že se nové hudební předplatné spouští na jaře příštího roku. Přesněji už v březnu 2018. Pracovní název nové služby je Remix a má nabídnout podobné funkce jako Spotify. Zároveň ale také využít velké množství videoklipů, které jsou na YouTube k dispozici.

Aplikace Hudba Google Play s novým vzhledem a umělou inteligencí Aplikace Hudba Google Play s novým vzhledem a umělou inteligencí

V současné době už má být vyjednaná smlouva s nahrávací společností Warner Music Group. Jednání ale probíhá i s dalšími velikány jako Sony Music Entertainment nebo Universal Music Group. Chystá se také spolupráce se společností Merlin, která zastupuje nezávislá vydavatelství.

youtube-red

Není zatím přesně jasné, co se stane s YouTube Red a Google Play Music, jestli novinka bude obsahovat benefity z těchto dvou služeb, jako třeba YouTube bez reklam, speciální YouTube pořady anebo třeba možnost nahrávat si vlastní písničky do Google Play knihovny.

[appbox googleplay com.google.android.youtube]

[appbox googleplay com.google.android.music]

Těšíte se na nové hudební předplatné od Googlu?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (0)