Google vysvětluje, proč jsou některé fotografie z Nexusu 5X vzhůru nohama

nexus_vzhuru_nohama

Chytrý telefon Google Nexus 5X se na trhu objevil relativně nedávno a jedním z faktorů, kterým se snaží zaujmout své potenciální kupce, je fotoaparát s rozlišením 12,3 Mpx. Protože se již první kousky dostaly mezi zákazníky, začaly na světlo vyplouvat také první problémy, které odhalil až praktický provoz. Zatímco větší bratříček z dílny čínské firmy Huawei má údajně potíže s praskáním displeje a krycího skla fotoaparátu (viz Nexus 6P má potíže: Samovolné praskání displeje i zadního skla?), Nexus od LG prý některé snímky pořízené fotoaparátem ukládá vzhůru nohama.

Google na stížnosti uživatelů poměrně promptně reagoval a technický vedoucí týmu stojícího za frameworkem fotoaparátu Eino-Ville Talvala nabídl také jednoduché řešení.

“Kvůli výrobě jsme potřebovali montovat hlavní senzor v méně obvyklé poloze. Bohužel staré aplikační rozhraní fotoaparátu (které je zastaralé, ale většina aplikací ho stále používá) není příliš uživatelsky přívětivé a vyžaduje po vývojářích aplikací, aby explicitně nastavili otočení náhledu. Ve většině zařízení, ačkoli je původní informace o poloze zařízení správná, vynutí aplikace rozložení na šířku, protože mnoho aplikací nepoužívá metodu zjištění orientace displeje.” K nesprávné orientaci tedy dochází pouze při použití aplikací třetích stran.

Nexus 5X pořizuje snímky vzhůru nohama Nexus 5X pořizuje snímky vzhůru nohama

Co dělat, když mám fotky vzhůru nohama?

Jaké je tedy řešení tohoto problému? Talvala říká, že záleží na vývojářích, aby aktualizovali svůj software tak, že bude fungovat s nejnovějším rozhraním API Camera2. Konkrétní metoda je uvedena v materiálech pro vývojáře na webu Android Developers.

Pokud tedy váš oblíbený program pro pořizování fotek ukládá obrázky vzhůru nohama, měli byste kontaktovat jeho autora se žádostí o nápravu.

Zdroje: Android Central, Reddit, Engadget, XDA Developers, SlashGear.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)