Google prý uvolní aplikaci Fotoaparát ke stažení do Obchodu Play

fotoaparat_ico

Z několika zdrojů přišla během včerejšího odpoledne informace, podle které se Google chystá uvolnit svou nativní aplikaci Fotoaparát z Nexusů jako samostatnou aplikaci do Obchodu Play. Zde by byla k dispozici všem uživatelům s operačním systémem Android 4.4 KitKat, podobně jako například klientská aplikace Gmail.

Engadget tvrdí, že testování je již v plném proudu a v dohledné době by měl být Fotoaparát vydán ke stažení. Logicky s tím pak tento program nebude muset být nativní součástí operačního systému.

Google prý uvolní aplikaci Fotoaparát ke stažení do Obchodu Play Google prý uvolní aplikaci Fotoaparát ke stažení do Obchodu Play

Tento krok není ve své podstatě nijak překvapivý – za poslední rok uvolnila tímto způsobem své programy řada výrobců, včetně Samsungu, Sony, Motoroly a dalších. Obchod Play přitom umožňuje vývojářům nastavit omezení, aby jejich program bylo možné nainstalovat výhradně na podporovaná zařízení.

Jedním z důvodů, proč se stále více exkluzivních aplikací dostává do Obchodu Play, je snadná aktualizace – kvůli updatu jednoho programu tak není nutné vydávat novou verzi systému respektive aktualizaci firmware. Aktualizace z Obchodu Play je proti tomu výrazně rychlejší a uživatelsky přívětivější, takže celý proces zpravidla proběhne plynuleji.

Fotoaparát by navíc byl k dispozici i těm uživatelům, jimž výrobce nainstaloval vlastní alternativu, zpravidla jako součást svého softwarového balíku.

Spolu s informací, že Fotoaparát bude k dispozici ke stažení z Obchodu Play, kolují také zvěsti o nových režimech, jako například možnosti nastavení hloubky ostrosti k pořízení snímku se zaostřeným objektem na rozmazaném pozadí. Dále se hovoří o otevření API Fotoaparátu vývojářům třetích stran, což by v konečném důsledku mohlo přinést významné rozšíření o další zajímavé funkce. Umíme si například představit nejrůznější doplňky, aplikující fotografické filtry a efekty v reálném čase. Vylepšení se údajně mají dočkat také portrétní fotografie, panoramatický a sférický režim.

Zdroje: AndroidSPIN, Android and Me, Engadget, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (4)