Google Measure: Virtuální metr nově funguje na mnoha telefonech

aplikace google measure metr arcore

Google Measure je poměrně stará aplikace. Vyšla v roce 2016, ale pouze na telefony s podporou neúspěšné rozšířené reality Google Tango. Nahrazena byla funkcí Google ARCore, která už je dostupná na několik desítek zařízení a čeká ji rozhodně mnohem světlejší budoucnost než Tango. A právě ARCore nově začíná podporovat aplikace Google Measure, díky tomu se tento povedený virtuální metr podívá na mnohem více zařízení.

Google Measure nově funguje na telefonech s ARCore

S touto aplikací jsme se poprvé mohli setkat u recenze Google Tango. Jak už ale dnes víme, tento projekt byl velkým neúspěchem, kdy se dostal pouze na dva telefony. Naštěstí na jeho základech Google vytvořil ARCore, tedy pokročilou rozšířenou realitu, ke které nejsou potřeba speciální senzory. I díky tomu už je nyní podporováno mnohem více telefonů (seznam najdete zde).

A pokud máte jeden z těchto mobilů, můžete nově stahovat aplikaci Google Measure, což je jedna z Tango aplikací, která se nám líbila nejvíce. Nejedná se o nic jiného, než virtuální metr, který funguje překvapivě dobře a přesně. Funguje to tak, že na displeje klepnete tam, kde chcete začít měření a následně jen táhnete telefonem.

Measure – quick, everyday measurements

Measure - quick, everyday measurements

Funguje i například zachycení objektů a výsledky měření se dají exportovat do nákresu. Samozřejmě to nenahradí klasický metr, pokud potřebujete měřit něco s přesností na desetiny. Poslouží ale velmi dobře, pokud něco potřebujete rychle měřit a nechcete se spoléhat na vlastní odhad. Pokud byste nechtěli řešení od společnosti Google, tak jsme nedávno recenzovali aplikaci ARuler, která umí v podstatě to samé.

[appbox googleplay com.google.tango.measure]

Vyzkoušeli jste si Google Measure? Jak se vám aplikace líbí?

Zdroj: play.google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)