Google Mapy umožní sdílení baterie. K čemu tato funkce je?

sdileni baterie google mapy

Asi každému už se stalo, že se mu v nepříjemnou dobu vybil telefon a následně nemohl kontaktovat rodinu či přátele. Oni se vám také nemůžou dovolat, což obzvlášť v nočních hodinách není ideální. Nevědí například, jestli jste se bezpečně dostali domů. Google Mapy tento problém budou brzy řešit. A to tím, že nabídnou rychlé sdílení baterie, respektive kolik procent baterie zbývá, rovnou když budete odesílat vaši polohu.

Sdílení baterie se spojí se sdílením polohy

V beta verzi Google Map se objevila zmínka o nové funkci, která by se zanedlouho měla objevit v aplikaci. Společně se sdílením vaší polohy, by se také měla sdílet informace o zbývající baterii. Nebude se jednat o přesný údaj, ale pouze obecné pojmenování. To je zřejmě kvůli tomu, že úroveň baterie se může lišit minutu od minuty. Každopádně může se to hodit, když vám dochází baterie, můžete tak poslat známým rychlou informaci o tom, že až domu nevydržíte s baterií.

vzhled google mapy novinka

Kromě toho se do map chystá také sdílení tras veřejné dopravy a informací, kdy a na jaké zastávce vystoupíte. Zároveň si budete moct zastávky dát do oblíbených a mapy pak podle nich můžou vybírat cestu.

Než se tyto funkce objeví ve stabilní verzi, tak to může chvíli trvat. Prozatím se jedná o neúplné části kódu, který v takovém stavu může vydržet i několik měsíců. Novinky však naznačují, že Google se chce v budoucích verzích Map mnohem více zaměřit na sdílení polohy a informace s tím spojené.

[appbox googleplay com.google.android.apps.maps]

Těšíte se na tyto novinky u Google Map?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (7)