Google Mapy testují novou funkci: Detailní plán metra

plán metra

Několika lidem po celém světě se začala v Google Mapách objevovat novinka. A to plán metra. Jedná se prozatím o testování, takže není vůbec jasné, jestli se tato funkce dostane ke všem. Pokud ale ano, tak mapa metra bude doplňkem ke stanicím, které se již v mapách zobrazují.

Plán metra se může hodit při cestování

Lidé z celého světa hlásí, že se jím v telefonu začal objevovat plán metra, někteří přitom udávají, že tuto novinku mají v Google Maps už několik týdnů. Díky tomu se velmi těžko odhaduje, kdy ji Google začal testovat. Dostupná má být již nyní v New Yorku, Washingtonu, Londýně, ale i třeba v japonských městech jako je Tokio, Jokohama nebo Osaka. Na obázku níže můžete vidět kromě klasických ulic, také trasu metra v New Yorku.

plan metra mapy

Hodit se to může například když cestujete metrem v cizí zemi, které dobře neznáte. V pražském metru se tato funkce moc nevyužije, protože patří k těm jednodušším. Například ale londýnské metro je něco jiného, vyznat se v tom, kde přesně přestoupit, může být docela oříšek. S novou funkcí by se vám tak mohla trasa metra zvýraznit přímo na mapě.

[appbox googleplay com.google.android.apps.maps]

Dělá vám problém cestování metrem v zahraničních městech? Uvítali byste integraci do Google Map?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

ikona

SvětAndroida doporučuje: 6 navigací a map

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
21 min. uložit na později

Komentáře (4)