Google Mapy vám brzy prozradí, kdy máte vystoupit z MHD

google mapy mhd aktualizace

Google chystá malou, ale užitečnou funkci do své aplikace Map. Nabídne vám během cestování s MHD interaktivní oznámení v reálném čase.  Informace se budou objevovat v aplikaci Google Mapy, ale také na zamykací obrazovce Androidu.

S novou funkcí už budete přesně vědět, kdy vystoupit z MHD

K využití nové funkce bude stačit klasicky vyhledat trasu přes mapy. Nově se ale na liště objeví tlačítko pro aktivaci této funkce. Živé informace můžete dostávat i když se třeba jen procházíte. Hlavní využití ale vidíme v autobusech a vlacích, kdy vás Mapy budou informovat o tom, že se blíží zastávka, ve které budete vystupovat.

mhd vystup google mapy

To se hodí hned z několika důvodů, jednak když jste ospalý, tak vás oznámení může probrat. Dále se funkce hodí, když cestujete do nějakého města poprvé a nevíte přesně, na jaké zastávce vystupujete. Stejně tak když třeba ve vlaku pracujete a máte vytažený notebook s nabíječkou a myší. Když si nevšimnete, že zanedlouho vystupujete, tak není zrovna sranda balit všechny své věci během chvilky.

Nová funkce se momentálně testuje u vybrané skupiny uživatelů, zanedlouho ale očekáváme rozšíření. Je dost možné, že to bude již v následujících dnech, jak upozornil server TechCrunch.

[appbox googleplay com.google.android.apps.maps]

Hodí se vám tato nová funkce, nebo si výstup z MHD hlídáte jinak?

Zdroj: techcrunch.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (7)