Google již dokáže rozeznat lidský hlas s přesností 95 procent

lidsky hlas google

Software Googlu pro rozpoznávání lidského hlasu se poměrně rychle blíží k tomu, aby dokázal lidský hlas rozeznávat stejně dobře jako my. Uvedla to Mary Meekerová na konferenci Code.

Lidský hlas jde lépe rozeznat díky strojovému učení

Google je nyní schopen porozumět lidskému jazyku s 95% přesností, a to díky novým algoritmům strojového učení. Ty dokážou mnohem lépe pochopit řeč a smysluplně reagovat. Zajímavé je to, že velké zlepšování probíhalo až v posledních třech letech. Od roku 2013 se přesnost porozumění lidské řeči zlepšila o téměř 20 procent.

recode

Nejsme už tak daleko od okamžiku, kdy se bude dát s asistentem mluvit velmi podobně jako s kamarádem. Google začíná rozšiřovat své produkty, které využívají hlasové ovládání, to hodně pomůže s vylepšováním. Je tady například Google překladač, a hlavně Google Assistant s chytrým reproduktorem Google Home. Jediná škoda je pro nás momentálně v tom, že se jedná o anglický jazyk. Rozpoznávání českého jazyka nicméně také prošlo v posledních letech výrazným vylepšením.

Za kolik let si tipujete, že budeme s AI mluvit stejně jako s lidmi?

Zdroj: recode.net.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (8)