Google se bude více zaměřovat na kvalitu aplikací v obchodu Play

kvalitu aplikaci

Google chce vylepšit zážitek z Androidu. To zahrnuje nejen změny v operačním systému. Společnost plánuje zvýšit kvalitu aplikací a donutit vývojáře, aby vydávali kvalitní obsah. Jak toho chtějí docílit?

Kvalitu aplikací bude posuzovat nový systém

Projektový manažer Googlu Fergus Hurley se rozpovídal o tom, jak se budou více zaměřovat na aplikace. Nový systém se dá vysvětlit tak, že pokud bude aplikace patřit k 25% nejhorším, tak Google bude upozorňovat vývojáře. Pokud se nic nezmění, tak to bude mít dopad na promo aplikací ve službě Google Play. Posuzovat aplikace se budou podle šesti kategorií, jako je počet chybových hlášek “Aplikace neodpovídá”, počet pádů, jak moc se seká, jestli běží v méně než 60 FPS atd.

google play

Samozřejmě některé přístroje jsou více náchylné na problémy, nicméně počet uživatelů na Google Play je tak velký, že by to ve výsledku nemělo aplikacím uškodit. Ve výsledku bychom se tak mohli dočkat kvalitnějších aplikací pro Android.

Jste obecně spokojeni s kvalitou aplikací na Google Play?

Zdroj: engadget.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)