Google Keep se naučil exportovat do Dokumentů Google

google_keep_export

Nová verze poznámkové aplikace Google Keep s číslem 3.1.313 přináší v poslední aktualizaci snadný export do Dokumentů Google. Není tak nutný zdlouhavý postup, spočívající v otevření poznámky, zkopírování jejího obsahu a následném vkládání do dokumentu – Google celý postup zjednodušil na pouhá dvě klepnutí, čímž opět posílil integraci svých služeb.

V praxi to funguje poměrně jednoduše: stačí otevřít poznámku a z kontextové nabídky v pravém horním rohu zvolit Kopírovat do Dokumentu Google. Po dokončení exportu se v dolní části obrazovky na krátkou chvíli zobrazí nabídka otevření právě vytvořeného souboru, který je možné dále běžným způsobem editovat, jako jakýkoli jiný dokument.

Druhou možností je označení poznámky v seznamu na hlavní stránce aplikace a následný export přes kontextovou nabídku aplikace.

Aplikace bohužel nedává na výběr, kam v adresářové struktuře dokumentů bude cílový soubor uložen, což je patrně snaha o maximální zjednodušení, která ale nebude pokročilejším uživatelům příliš sympatická.

Google Keep v nové verzi umí export do Dokumentů Google Google Keep v nové verzi umí export do Dokumentů Google

Jak získat Poznámky a seznamy Google Keep ve verzi 3.1.313?

Aktualizace je, jak je u Googlu zvykem, uvolňována postupně v několika etapách (my jsme ji na redakční telefon Sony Xperia Z3 s oficiálním Androidem 5.1.1 dostali dnes dopoledne), takže si na ni možná ještě budete muset počkat. Pokud se vám čekat nechce, můžete si stáhnout instalační balíček pro Android 4.0 a novější pomocí odkazu uvedeného níže. Pro nainstalování je pak nutné v systémovém nastavení povolit instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran.

Pokud chcete využívat Poznámky a seznamy Google Keep opravdu naplno, rozhodně doporučujeme projít si našich 5 tipů na funkce, které možná nepoužíváte či neznáte.

Google Keep

Google Keep

[appbox googleplay com.google.android.keep]

Zdroje: Android Authority, Android Police, Android Central.

Chcete přispět k tvorbě návodů pro běžné uživatele a navíc vyhrát každý měsíc Nexus 6? Staňte se Mobile Masterem a natočte jednoduchý třeba na Google Keep.

logo-mobile-master-04-360x131-360x131

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (3)