Google I/O – o čem nepadlo jediné slovo? A nebylo toho příliš?

Google_I-O_2014-201

I když Google I/O ještě neskončilo, úvodní a zároveň nejdůležitější přednášku již máme za sebou. Celou jsme ji pro vás sledovali živě, takže si její obsah můžete projít minutu po minutě. Zpětně z ní máme trochu rozporuplné pocity. Celá prezentace trvala bez mála dvě a půl hodiny. To je opravdu hodně a na publiku to již ke konci bylo znát. Nebýt rozdávání dárků (všichni přítomní si odnesou chytré hodinky), konference by pravděpodobně skončila bez nějakého: “WOW”.

fanoušci

A právě “wow-efekt” dle mého názoru celkem chyběl. Prezentace odsýpala možná pomaleji než by bylo záhodno a byla přehlcena informacemi. Jestli si někdo v sále ke konci podrobně pamatoval, co se říkalo na začátku, je machr. Ve finále je pro nás samozřejmě dobře, že toho Google představil tolik, ale v nekonečném přívalu novinek se jednotlivé dílky trochu ztrácely.

android Auto

A co Google vlastně ukázal? Jako první se ukázal koncept, nebo spíše standard, telefonu pro rozvojové trhy s názvem Android One. Google k tomu řekl, že jeho výrobky používá již přes jednu miliardu lidí a Android One by měl přivést tu druhou. Pokračovalo se (možná) nejzajímavější novinkou přednášky, novou verzí systému Android jednoduše označenou jako “L”.

android-3 android-7

Nový design a více animací jsou nejviditelnějšími změnami. Následovala část o systému pro chytré hodinky Android Wear a ukázky hodinek samotných. LG G Watch, Samsung Gear Live jsou již ode dneška v prodeji skrze Play Store. Na nejočekávanější Moto 360 si budeme muset počkat do léta, což publikum “ocenilo” zklamaným zabučením.

lg-g-watch

Pokračovalo se ukázkou platformy Android Auto, kterou již v roce 2015 uvidíme v modelech běžných automobilek a Android TV – chytrou televizí s Androidem. Poslední půlhodina patřila víceméně vývojářům. Řešila se cloudová úložiště, sběr a analýza dat popřípadě novinky v Obchodu Play.

android TV

Co nezaznělo?

O spoustě věcí naopak nepadlo ani jediné slovo. Konferenční místnost (nebo spíše hala) sice v daný okamžik skýtala nejvyšší koncentraci Google Glass na metr čtvereční na světě, ale na scéně o chytrých brýlích nepadla žádná zmínka. Těsně před začátkem konference jsme psali o nové verzi Google Glass 3.0, která by teoreticky mohla být finální. Jak se ale ukázalo, Google má nejspíš jiné plány.

Google_I-O_2014-236

Internetový gigant nerozlouskl ani další hádanku. Připravuje se Nexus 8 či 9? Zprávy o tomto zařízení se objevují s neměnnou pravidelností, ale ani teď jsme se nic nového nedozvěděli. Vyrobí tablet HTC, jak se spekulovalo? Budeme si muset počkat.

Nexus 8/9 Nexus 8/9

Jak hodnotíte hlavní přednášku Google I/O vy? Podělte se s námi v komentářích.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (9)