Google Indie Games Festival zná své vítěze

Indie Games Festival

Jak jsme před nedávném informovali, Google pořádal Indie Games festival, který se zaměřoval, jak jde poznat z názvu, na Indie hry. Celkem z třiceti zajímavých projektů vybrala porota a veřejnost nakonec tyhle tři vítěze.

Indie Games Festival: Do finále se dostalo 7 her

Hry byly posuzovány na základě audia, grafiky a kreativity v herním designu. Samotná porota se skládala z odborníku z oboru. Celkem se do finále dostalo sedm her, jako například plošinovka Parallyzed, která se zaměřuje na unikátní hratelnost a propojení schopnosti dvou dvojčat.

[appbox googleplay com.doublecoconut.parallyzed]

Dále to byla 2D logická hra Norman’s Night In: The Cave, ve které hrajete za Normana. Ten se ztratil v jeskyni pouze s půjčenou bowlingovou koulí. Netradiční nápad, na který si ale budeme muset chvíli počkat, hra vyjde později tento rok. Stejně tak nevyšla i hra se jménem Armajet, ve které bojujete proti ostatním hráčům v aréně. A i do třetice všeho dobrého, si na poslední finálovou hru budeme muset ještě chvíli počkat. Jmenuje se Antihero, jedná se o rychlou strategickou hru inspirovanou Oliverem Twistem.

google-indie-games-festival-2

Logické hry ovládly festival

Orbit – Jedná se o logickou hru s gravitací. Popsat by se to dalo i jako jednoduchý gravitační simulátor do kapsy. Prstem vypouštíte planety kolem černých děr, kde má každá jinou gravitaci. Úkolem je vytvořit soustavu, aniž by planety zanikly, nebo odletěly z gravitačního pole.

[appbox googleplay com.ChetanSurpur.Orbit]

Bit Bit Blocks – Znovu se jedná o logickou hru, i když je trochu více akčnější a založená na soutěživosti s přáteli. Můžete hrát proti kamarádovi na jednom zařízení, ale také třeba proti počítači. Úkolem je porazit soupeře správným skládáním bloků kostiček.

[appbox googleplay com.BitBitInteractive.BitBitBlocks]

Numbo Jumbo – A na konec trochu matematiky, bude se vám totiž v této hře hodit. Úkol je jednoduchý, musíte spojit minimálně tři čísla tak, aby vám vždy dávaly správný výsledek. Čím komplikovanější bude výsledek, tím více dostanete bodů. Jedná se o ideální hru na zkrácení chvíle.

[appbox googleplay com.numbo.jumbo]

Další festival v Evropě

Google také oznámil, že díky velkému úspěchu, se brzy uskuteční podobná akce i v Evropě. A to ve Velké Británii. Detailnější informace zatím chybí, ale měli bychom se je již brzy dozvědět. 

Která hra se vám nejvíce líbí?

zdroj: android-developers.blogspot.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (0)