Google herní festival představí desítky zajímavých projektů

Parallyzed – Google festival

Google se v posledních letech začíná věnovat i jiným věcem, jedna z nich je i odvětví her. A právě za méně jak měsíc se uskuteční první indie herní Google festival, kde se ukáže 30 zajímavých projektů. Pojďme se podívat na některé z nich a představit si samotnou akci.

Google Indie Games Festival: Desítky zajímavých her na jednom místě

Porota Googlu měla za úkol vybrat z více než 200 her finálovou třicítku, které budou ukázány na festivalu 24. září, až v dalekém San Franciscu. Následně se z patnácti vybere vítěz, který si odnese cenu. Podobně jako to je například u konference WWDC, kterou pořádá Apple. Tam se mimochodem tento rok dostal mezi oceněné i Čechoslovák Ján Ilavský se svojí hrou Chameleon Run, která je dostupná i na Android zařízení.

Ale zpátky k festivalu Googlu. I když několik her bude dostupných prozatím pouze na eventu, existují i takové, které se dají vyzkoušet z Google Play. Pravděpodobně jste o těchto hrách nikdy neslyšeli, a o to právě Googlu jde, chtějí dostat malé indie vývojáře do povědomí širšího okolí.

Je libo Space Impact pro Android?

Endless Mines

Na všech třicet nominovaných her se můžete podívat ZDE. Mezi hrami, které už jsou v Google Play patří například Endless Mine. Při prvním spuštění této hry se mi okamžitě vybavil stařičký Space Impact, kterého si budou určitě pamatovat všichni majitelé černobílých telefonů Nokia. Jedná se o velice zajímavou hru s jednoduchým ovládáním a v podstatě nekonečnou dobou hraní díky náhodné generovaným úrovním.

Dalším zajímavým počinem je hra Roofbot, i když oficiálně nevyšla, dá se přes odkaz výše zapojit do testování. Jedná se klidnou logickou hru s pěkným grafickým zpracováním. Úkolem je dostat správnou energetickou krychli na dané místo, což v pozdějších úrovních už není tak jednoduché, však uvidíte sami.

Roofbot

Mezi třicítkou nejepších nalezneme i hry s virtuální nebo augmentovou realitou a podle náznaku několika málo her, se opravdu máme na co těšit. Google festival vypadá velmi dobře a našlapaně, jen škoda, že se odehrává v San Franciscu. K samotným hrám z tohoto festivalu se ale určitě ještě vrátíme.

Která hra ze seznamu finalistů se vám líbí nejvíce?

zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (0)