Google Gmail: Adresy a čísla se nově mění na odkazy

Gmail převádí adresy a čísla na odkazy

Google Gmail nově převádí adresy a telefonní čísla na hypertextové odkazy. Tato novinka vyšla v poslední aktualizaci pro Gmail a Inbox.

Google Gmail převádí adresy a čísla na odkazy

Google vydal novou aktualizaci pro aplikace Gmail a Inbox. Tato aktualizace zahrnuje jednu užitečnou funkci. Všechny adresy a telefonní čísla převádí na hypertextové odkazy, které se zobrazují přímo v daném textu.

Hypertextové odkazy v textu mají spoustu využití. Například telefonní čísla nebo emaily na které kliknete, otevřou výchozí aplikaci ke komunikaci s vyplněným adresátem. Po kliknutí na adresy, se otevřou Google Maps s polohou daného místa.

google gmail odkazy

Aktualizace vyšla pro Android i iOS. Google má v plánu pokrýt všechny země do tří dnů. Gmail převádí text na odkazy prozatím jen v několika zemích. V redakci tuto funkci prozatím ještě aktivovanou nemáme. Budeme rádi, když nám dáte vědět do komentářů, pokud vám převádění na odkazy funguje, či nikoli.

[appbox googleplay com.google.android.gm]

[appbox googleplay com.google.android.apps.inbox]

Funguje vám tato nová funkce od Googlu?

Zdroj: androidcentral.com

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (4)