Google Glass to rozjíždí! Podívejte se na aplikaci, specifikace, unboxing videa!

google-glass

I přesto, že je mnozí uživatelé budou považovat za další poškozování soukromí a nešvar digitální éry, jsou brýle Google Glass velkým technologickým hitem.

Zatímco pro vás kolega Honza Dolejš píše detailní rozbor futuristických brýlí od Google Glass, až se z klávesnice kouří, bylo by škoda nechávat na našem webu příliš velké informační okno. Proto se pojďme v rychlosti podívat, co nového se kolem Google Glass událo.

Google Glass jsou připraveny na cestu k vývojářům

Je tomu téměř rok, co na konferenci Google I/O dostali účastníci možnost “předplatit” si brýle Google Glass. Mezitím uspořádal Google několik soutěží (hackatonů – hack + maraton), kde mohly vývojářské týmy zkoušet různé možnosti tohoto zařízení. Chybělo jen jediné – zařízení samotné. Jak ale informoval server Phandroid, čekání je u konce! Tým Glass informoval prostřednictvím mailu všechny předplatitele, že první várka brýlí už je k dispozici a brzy se vydá na cestu. Nedočkají se však všichni zároveň, brýle budou dodávány ve vlnách.

Google-Glass-Explorers-email

Specifikace

Je to trochu zvláštní, uvádět hardwarové specifikace u brýlí, ale berme to jako symbol moderní doby. Za chvilku budeme psát hardwarové specifikace kávovarů a možná se nad tím ani nepozastavíme. Týmu vývojářů se do rámečků brýlí podařilo nacpat následující železo:

Displej (tedy spíše zobrazovací jednotka) je nastavena tak, že máte pocit, jako byste se dívali na monitor o úhlopříčce 25 palců ze vzdálenosti 243 centimetrů. Brýle jsou dále vybaveny pětimegapixelovým fotoaparátem, který umí i natáčet video v rozlišení 720p. Data se budou ukládat na 16GB paměť, z čehož je 12 GB reálná hodnota volného prostoru. Brýle samozřejmě komunikují zcela bezdrátově – po Bluetooth a Wi-fi. Při plném nabití by měly za “běžného užívání” vydržet celý den. Google však upozorňuje na to, že některé operace (nahrávání videa) samozřejmě vyčerpají baterii rychleji. Nabíjení probíhá pomocí microUSB kabelu.

glass_photos4-580-75

Aplikace

Aby si první šťastní majitelé těchto brýlí mohli vše bez problémů nastavit, objevila se na Google Play obslužná aplikace nazvaná MyGlass. Obsahuje všechny nezbytné prvky nutné k nastavení funkčnosti těchto brýlí. Pokud toto zařízení nevlastníte, nemá pro vás obslužný prográmek žádný smysl. Pokud vás i přesto zajímá, mrkněte se na odkaz pod článkem, vede přímo na stránku s programem. Přes běžné hledání na Google Play se k němu pravděpodobně nedostanete.

unnamed (5) unnamed (4) unnamed (3)

 A rozbalujeme!

Protože video vydá za tisíc slov, zdržíme se protentokrát komentáře. Takže se sami můžete podívat na vlastní oči, jak tento zázrak vypadá v rukách čerstvého majitele.

 

http://youtu.be/YliQxNIvCts

 

MyGlass
Google Inc.
Verze 1.0.0 (15. 4. 2013)
Velikost 3,5 MB
4.0+


Zdarma

 

Zdroje: Phandroid, YouTube

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (11)