Google Glass a rozšířená realita – jak se budeme koukat na svět? [video]

Google-Glass-Layar-1

Rozšířená realita je téma objevující se více ve sci-fi filmech než ve skutečném světě. Tedy alespoň zatím. Jak přibývají technologické vychytávky, tak se může měnit naše vnímání okolního světa. Aplikace od společnosti Layar využívá potenciál chytrých brýlí Google Glass a přináší do nich další úroveň rozšířené reality (augmented reality). Chytré brýle Google Glass v této rané fázi svého vývoje dostávají další praktické využití.

Google Glass aplikace Emotient 1

google glass

Aplikace společnosti Layar ukazuje směr, jakým se jednou možná budeme dívat na svět. Stojíte na zastávce vedle plakátu na film? Proč byste si rovnou nemohli pustit trailer. Hledáte byt na pronájem? Není nic snazšího než si ho interaktivně prohlédnout. Stojíte před autosalonem a rozhodujete se o koupi vozu? Proč se rovnou nepodívat na zážitek z jízdy a recenze majitelů.
Možností je celá spousta a záleží pouze na kreativitě vývojářů. Jaká další odvětví se mohou dočkat využití rozšířené reality je otázkou nabídky a poptávky nás všech. Vývoj v této oblasti jde raketovým tempem kupředu. To, co nám ještě nedávno připomínalo vzdálenou budoucnost se pomaličku stává přítomností, realitou každodenního života. Sci-fi filmy ožívají přímo před našima očima.

Layar Augmented Reality for Google Glass

Layar Augmented Reality for Google Glass

 

Zdroj: Phandroid.

 K jakým účelům byste využili Google Glass a rozšířené reality vy?

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)