Google Glass hrozí zákaz za volantem!

UKico

Chytré brýle od společnosti Google se ještě nestihly rozšířit mezi veřejnost a už vyvolávají ohnivé diskuse ve společnosti. Není to tak dávno, co se brýle snažil zakázat majitel jistého baru v USA. Poslední takový výstřelek však nepochází z USA, ale z Anglie, kde se tamější vláda zabývá otázkou zákazu brýlí za volantem.

driverless-617x416

Jednou z hlavních funkcí chystaného zařízení bude jistě schopnost navigování podle mapy, bohužel toto však není jediná funkce, kterou budou brýle disponovat. Kromě samotné navigace dokážou zobrazit příspěvky z vaší sociální sítě, emaily, zprávy nebo dokážou uskutečnit telefonní hovor. Toto jsou podle tamní vlády nejrizikovější faktory, kvůli kterým je potřeba celou záležitost projednat a vyvodit z ní odpovědné závěry.

Ministerstvo dopravy Spojeného království předložilo návrh na změnu zákona, která vymezuje pokuty za použití brýlí od společnosti Google za volantem. Jedná se o 60 GBP, což je v přepočtu asi 1800 Kč. Kromě samotné pokuty bude místním občanům hrozit i značka do řidičského průkazu. Nutno podotknout, že se ministerstvo bude zabývat otázkou zákazu veškerého hands-free příslušenství, které je podle mnoha studií stejně nebezpečné jako jakékoliv jiné zařízení. Tento krok velmi omezuje výrobce automobilů, kteří se chtějí zabývat vývojem pro Google Glass a přinést tak svým zákazníkům větší požitek z jízdy.

Jsou obavy ministerstva oprávněné? Podpořili byste tento návrh i v ČR?

Zdroj: Engadget

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)