Google Glass 2: Reálný design, nebo nepovedený úlet?

Brian Ho

Google Glass jistě nemusíme dlouze představovat. Jedná se o chytré brýle, jednu z prvních chytrých nositelností a velice kontroverzní zařízení. Dlouho si je mohli pořídit pouze vývojáři, a to za cenu hodně vysokou, pohybující se okolo 30 tisíc korun. Když už se zdálo, že by je snad mohl Google vypustit na trh, vše se zcela otočilo. Brýle byly staženy z vývojářského programu Explorer a vráceny zpět na rýsovací prkno.

Již delší dobu jsme o žádném pokroku nic neslyšeli, až v pátek přinesl server The Next Web zajímavou informaci z amerického patentového úřadu. Patent, který byl spatřen, by mohl být potenciálním novým designem chytrých brýlí od Googlu.

Google Glass 2 - nákres z patentové přihlášky

Podle kreseb v patentové přihlášce se zdá, že by Google Glass 2 nemusely tolik připomínat brýle, jako spíše monokl uchycený za jedno ucho a opřený o týl hlavy. Ač jsme rádi, že se Google uchýlil i k takovým změnám, jako je samotný design zařízení, nejsme si jisti, zda by zrovna takovéto provedení sklidilo větší úspěch. Právě design byl jedním z terčů posměchu první verze Google Glass. Monokl však vypadá poněkud směšně a reputaci by tak brýlím rozhodně nenapravil.

Google Glass 2 - nákres na lidské hlavě

V tuto chvíli ale můžeme těžko soudit, zda se jedná o reálný design Google Glass 2, nebo zda jde například jen o jednu z možných variant.

Zdroj: TheNextWeb

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

google-glass-model

Známe cenu Google Glass již dnes?

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
1 min. uložit na později

Komentáře (3)