Google Fotky: Naučte se zálohovat a třídit své fotografie zdarma

Fotky Google

Asi víte o tom, že existuje aplikace Google Fotky. Co ale aplikace z hlediska funkcí nabízí? Pojďme se na to společně podívat.

To, co očekáváte, samozřejmě umí

Fotky Google vlastně představují galerii, která vám nabídne řadu možností. Tak především, fotky můžete zálohovat třeba z mobilu, a pak k nim přistupovat prakticky odkudkoli, k čemuž využijete desktopové aplikace. Aplikace nabízí řadu funkcí, které byste od tradiční galerie očekávali. Pomocí nejrůznějších filtrů a dalších základních editačních nástrojů tak můžete vaše fotky jednoduše upravit.

Aniž byste fotky nějak označovali, můžete je vyhledávat pomocí klíčových slov. Vyhledávat nemusíte jen podle toho, co je na obrázku, ale taky podle toho, kde jste obrázek pořídili. Ačkoliv je tento způsob až nad očekávání přesný, není ani zdaleka 100%, s čímž je potřeba počítat.

Je jen na vás, jestli chcete fotky zálohovat pouze při připojení přes Wi-Fi, nebo i přes mobilní síť. Pro sdílení můžete přidat i další podmínku, a to, že se zařízení musí nabíjet. Samozřejmostí je pak i to, že vám aplikace umožní výběr kvality, ve které soubory uploadujete.

Určitě oceníte, že úložný prostor k zálohování fotek ve vysoké kvalitě je neomezený. V případě, že se připojíte k Wi-Fi, můžete hned soubory zálohovat, což vám uvolní nějaké to místo na disku. Je ale potřeba upozornit na to, že když budete chtít fotky ukládat v původní kvalitě, bude se vám obsazené místo započítávat do velikosti úložného prostoru u Googlu, která je standardně 15 GB. Za cokoli většího si pak budete muset připlatit. Musíme ale zmínit, že neomezené ukládání ve vysoké kvalitě bude většině uživatelů dostačovat, omezení totiž činí 16 MPx.

Sdílení je základ

Ve Fotkách můžete vytvářet nejrůznější alba, koláže, animace, sbírky nebo třeba filmy. Rychlý vícenásobný výběr, ke kterému stačí tažení prstem, bývá u podobných aplikací samozřejmostí a výjimku netvoří ani Fotky. Sdílet nemusíte jen přes nejrůznější aplikace, ale také pomocí vytvořeného odkazu, a aby toho nebylo málo, můžete využít Chromecastu a sdílet tak vaše zážitky na televizi.

Přes Fotky můžete přistupovat i k obrázkům, které máte uložené na disku Google. V neposlední řadě jistě oceníte i to, že si do fotoaparátu můžete přidat zástupce, který vás kliknutím po pořízení fotografie přenese do Fotek Google a k dispozici je i jakýsi asistent, který vám může nabízet jím vybrané návrhy koláží a filmů.

Jak to tak u aplikací od Googlu bývá, fungují velmi dobře, což se dá říct i o Fotkách. Dalo by se sice namítnout, že Google Fotky toho oproti aplikacím, jako Google Now nebo Google Mapy nenabízí tolik, ale i tak by mělo množství nabízených funkcí vyhovovat většině lidí.

Aplikaci naleznete na Google Play, kde je k dispozici zdarma. Pokud budete chtít nahrávat více fotek v původní kvalitě, budete muset počítat s příplatkem (pokud se nespokojíte s 16MPx fotografiemi a nebude vám následně 15 GB prostoru stačit).

Google Photos
Google Photos
Jakub Schusser
O Autorovi - Jakub Schusser

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

K-čemu-je-dobrý-duální-fotoaparát

K čemu je dobrý duální fotoaparát?

Články Karel Kilián Karel Kilián
5 min. uložit na později

Komentáře (10)