Společnosti Google a Facebook naletěly podvodu za miliardy. Proč?

podvodu za miliardy

Neustále je nám na každém kroku připomínáno, že na internetu je mnoho podvodníků, kteří čekají na každou chybu. Asi každý už dokázal někdy naletět, a to i velké technologické společnosti, jako je Facebook a Google. Jejich jména se nyní skloňují u podvodu za miliardy. Za vším přitom stál jeden muž.

Dvě společnosti naletěly podvodu za miliardy

Podvod se stal už v roce 2013, ale až na konci minulého měsíce se podařilo odhalit, kdo za podvodem stál. Jednalo se o muže z Litvy. Ten se vydával za jednatele společnosti Quanta Computer, což je velký asijský výrobce hardwaru. Muž vytvořil falešné emailové adresy, razítka a faktury, ty následně poslal dvěma americkým technologickým gigantům. A muž peníze od společností doopravdy obdržel.

Nejednalo se přitom o malou částku. Celkově mělo být převedeno více než 100 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 2,5 miliardy korun. Společnostem ani nepřišlo divné, že peníze byly odesílány na různé bankovní účty ve východní Evropě. Muž, který za podvodem stojí, je stále v Litvě, zatímco americké soudy vyřizují jeho vydání do USA. Právníci podvodníka popírají všechna obvinění.

euro Ilustrační foto

Zpočátku se nevědělo, které dvě společnosti se nechaly napálit. Soud tuto informaci nechtěl zveřejnit, nicméně zpravodajství Fortune vypátralo, že se jedná o Google a Facebook. Obě společnosti pak přiznaly v oficiálním prohlášení, že se to doopravdy stalo. Rovněž uvedly, že peníze od podvodníka již mají zpátky.

Je trochu ironické, že zrovna Facebook a Google dokázal naletět na falešné emaily. Obě firmy se totiž nedávno zavázaly k tomu, že budou bojovat s falešnými zprávami a informacemi na internetu.

Stali jste se už někdy obětí podvodu na internetu?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)