Používáte Google Duo? Už překročil 10 milionů stažení

Google Duo

Před třemi týdny dosáhl Google Duo na 5 milionů stažení, ani ne za měsíc se číslo zdvojnásobilo. Nová chatovací aplikace založená na videohovorech se tak dostala přes deset milionů stažení, což je určitě působivé číslo pro zhruba měsíc starou aplikaci.

Přesto Google Duo není ani v žebříčku

Po dvou dnech od spuštění byla aplikace dokonce v Google Play na prvním místě jako nejstahovanější bezplatná aplikace. Na českém Google Play už ale není ani v žebříčku nejoblíbenějších aplikací, kde se jich ukazuje vždy prvních 500. Takže to vypadá, že prvotní nadšení rychle opadlo.

https://www.youtube.com/watch?v=CIeMysX76pM

Nicméně ti, co Duo používají, jsou podle hodnocení velmi spokojení. V době psaní zprávy se drží na pěkných 4,4 a má tak ve srovnání s konkurencí mírný náskok. Největší chyba ale tkví v Googlu, trh už je přesycen chatovacími aplikacemi. Většina z nich umí i videohovory, takže je velice těžké například přemluvit přátele, aby si Google Duo nainstalovali místo Skypu, Hangouts, Messengeru apod.

[appbox googleplay com.google.android.apps.tachyon]

A co Google Allo?

Při představení na I/O 2016 Duo nebyl jedinou komunikační aplikací. Společně s ním byl představen i Google Allo, který má mnohem blíže ke klasické chatovací aplikaci. Oproti konkurenci nabídne například chytré odpovědi, úpravy obrázků v aplikaci, nebo třeba integraci s Google asistentem.

[appbox googleplay com.google.android.apps.fireball]

Od vydání Google Duo se objevovalo mnoho “jistých” informací, že zítra vyjde Google Allo, ale ani jednou se to zatím nepotvrdilo. Čím více se blíží představení telefonů Pixel, Launcheru a dalších věcí, tím více to nahrává i datu vydání na 4. října. Třeba ale Google překvapí a Allo vyjde dříve.

Používáte aplikaci Google Duo?

zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)