Zkontrolujte si zabezpečení a Google vám dá 2 GB na Drive zdarma

kontrola drive titulka

Používáte bezplatnou variantu Google Drive a dochází vám v tomto cloudovém úložišti místo? Tak to nejspíš oceníte akci, kterou Google nachystal v rámci “dne bezpečnějšího internetu”. V rámci toho Google nabádá uživatele, aby si našli chvilku a prošli kontrolou zabezpečení svého účtu. Za odměnu pak těmto uživatelům nadělí 2 GB zdarma a napořád na jejich cloudová úložiště Google Drive.

Google Drive kontrola zabezpečení

Jediné, co k tomu musíte udělat je projít zabezpečení účtu na adrese security.google.com. Zde budete požádáni, abyste si zkontrolovali své údaje pro obnovení účtu pro případ ztráty hesla či neobvyklé aktivity na vašem účtu. Další položkou je nedávná aktivita, ve které se zobrazují nedávná přihlášení k vašemu účtu – zařízení a místo ze kterého se dané přihlášení uskutečnilo. Pokud se vám zde něco nezdá, můžete o tom dát Googlu rovnou vědět. Poslední položkou je kontrola oprávnění účtu. Zde se pro změnu zobrazují zařízení, weby a aplikace, které mají povoleno k účtu přistupovat. Je zde také možno jednotlivým zařízením / webům / aplikacím toto oprávnění odebrat. Jakmile projdete všemi kroky, stačí kliknout na tlačítko “Hotovo” a případně pokračovat v “Nastavení účtu”, kde si můžete (ale nemusíte) aktivovat například dvoufázové ověření účtu.

Pokud touto kontrolou zabezpečení projdete do 17. února, obdržíte od Googlu zmíněné bezplatné 2 GB úložného prostoru na Google Drive zdarma a napořád. Tyto gigabyty zdarma začne Google rozdělovat kolem 28. února, o navýšení kapacity úložiště budete informováni emailem.

Využijete této příležitosti k zisku 2 GB na Google Drive zdarma?

Zdroj: GoogleDrive.blogspot.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (36)