Google plánuje chytrá sluchátka, Chromebook a další HW

chytra sluchatka google chromebok pixel

Vypadá to, že podzim bude ve znamení Googlu. Očekává se samozřejmě odhalení nových Pixel telefonů, to by ale neměla být jediná HW novinka. Google podle několika zdrojů chystá odhalit i chytrá sluchátka s Google Assistant, nových Pixel Chromebook a další hardware. Vypadá to, že se máme na co těšit.

Chytrá sluchátka Google po vzoru Apple Airpods?

Začneme u Chromebooku, mělo by se jednat o variaci na Project Bison, což měl být notebook s hodně upraveným Androidem, který je známý jako Andromeda. Google od toho měl ale ustoupit a vytvořit z něj prémiový notebook s Chrome OS.

chromebook pixel project bison andromeda Poslední verze Pixel Chromebooku

Co se týče specifikací, tak by měl konkurovat tomu nejlepšímu jako je například Apple MacBook nebo Microsoft Surface. Podle všeho se bude moct složit i na tablet, přesně tak, jak to umí už i několik klasických chromebooků. Díky tomu se mnohem lépe můžou používat aplikace z Google Play, které již Chrome OS podporuje. Dá se očekávat i prémiová cena, mluví se o částce 799 dolarů, což je zhruba 18 tisíc kč bez DPH.

Dále tu máme Project Bisto, což je název pro chytrá sluchátka s Google Assistant. V podstatě by se mělo jednat o takovou přenosnou verzi reproduktoru Google Home. Měl by pomocí nich jít částečně ovládat telefon, aniž byste ho museli například vytahovat z kapsy. Na jednom sluchátku by mělo být také speciální Google Assistant tlačítko. Spekuluje se také o tom, že budou bezdrátová, podobně jako Apple Airpods. Údajně by se mělo jednat o jedno z překvapení na akci, kde Google odhalí Pixel 2.

chytry reproduktor google home mini verze Chystá se i levnější verze reproduktoru Google Home

A jako poslední věc, která se má na podzim odhalit, je menší verze chytrého reproduktoru Google Home. K tomuto není k dispozici mnoho informací, nicméně jde o očekávanou reakci, protože konkurence od Amazonu má také levnější a menší verzi chytrého reproduktoru, která je hodně oblíbená. Samotný Google Home není tak levný, obzvlášť pokud jej chcete mít ve více místnostech.

Na kterou novinku od Googlu se těšíte nejvíce?

Zdroje: androidpolice.com, engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (3)