Boj gigantů graduje: Google blokuje YouTube na zařízeních Amazonu

google blokuje youtube amazon

Konflikt mezi Amazonem a Googlem opět graduje. Uživatelé Amazon produktů jako je Echo Show nebo Fire TV si nemůžou normálním způsobem přehrávat YouTube videa. Google v neobvykle otevřeném prohlášení vysvětluje proč blokuje YouTube.

Google blokuje YouTube. Na Amazon produktech nefunguje aplikace

Amazon a Google jsou dva giganti, kteří se dlouhou dobu pošťuchují. I díky tomu má Amazon vlastní obchod s Android aplikacemi. Dále například v roce 2015 přestal Amazon ve svém obchodu prodávat Chromecast, který byl do té doby nejprodávanějším zařízením pro streamování obsahu. Nikdy se na Amazonu neprodávaly chytré reproduktory Google Home a stejně tak některé produkty společnosti Nest, která patří Googlu. V poslední době se ale tento konflikt začíná týkat více i uživatelů.

Vzhled youtube se mění, nové logo youtube

V září minulého roku přestala fungovat aplikace YouTube na chytrém reproduktoru s displejem Amazon Echo Show. V té době se obě společnosti navzájem obviňovaly z výpadku. Amazonu se povedlo YouTube rozchodit znovu v listopadu. Dlouho to ale netrvalo, Google nyní oficiálně oznámil blokaci na Echo Show a k tomu přidal i Fire TV, což je chytré streamovací zařízení od Amazonu, které se připojuje do televizí. Spekuluje se i o tom, že Amazon chystá vlastní alternativu k YouTube, a to s názvem AmazonTube či OpenTube. Níže také naleznete oficiální vyjádření obou společností.

“Snažíme se dosáhnout dohody s Amazonem, aby zákazníci měli přístup k produktům a službám obou společností. Amazon nicméně neprodává ve svém obchodu Chromecast nebo třeba Google Home, blokuje použití streamování přes Chromecast u své videoslužby Prime Video a minulý měsíc přestala prodávat zařízení značky Nest. Kvůli těmto důvodům přestáváme podporovat YouTube na Echo Show a Fire TV. Doufáme, že se brzy dohodneme s Amazonem,” stojí v oficiálním prohlášení společnosti Google.

Amazon přišel s touto odpovědí: “Echo Show a Fire TV nyní zobrazují YouTube přes webové rozhraní YouTube.com. Jsme zklamání chováním Google, kdy vytváří precedent tím, že selektivně blokuje přístup zákazníků k webovým stránkám. Doufáme, že to s Googlem vyřešíme co nejdříve.”

Myslíte, že se obě společnosti v brzké době dohodnou?

Zdroj: variety.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (6)