Škaredá Google auta končí. Celý projekt prochází mnoha změnami

zaměstnance google auta

Google auta byly už poměrně dlouhou dobu ve vývoji. Společnost měla ambice stát se jedničkou na trhu se samo říditelnými auty. V poslední době jsme ale o celém projektu slýchávali méně a méně, zatímco konkurence jako Tesla nebo Nvidia šla hodně kupředu. Nyní přišla jedna důležitá informace.

Ošklivá Google auta končí, vývoj ale bude pokračovat

Těžko se odhaduje, jestli změnami chtějí dát projektu nový impuls, anebo chtějí mít lepší přehled ve fungování a financích, případně jestli byl koncept auta bez volantu příliš futuristický. Tak jako tak přechází projekt samo říditelného Google auta pod firmu Waymo, která podobně jako Google patří do technologické holdingové společnosti Alphabet.

A First Drive

A First Drive

A ačkoliv je tisková zpráva o Waymo plná pozitiv a o tom, jak přijdou nové možnosti. Realita je trochu jiná. Při reorganizaci dojde velmi pravděpodobně ke zrušení vývoje speciálních a nepříliš pěkných Google aut. Liší se hlavně v tom, že v nich není volant. Místo toho se chce Waymo zaměřit na technologie pro běžné modely aut, které jdou ovládat klasicky volantem. Autopilot bude dostupný jako volitelný způsob dopravy, podobně jako třeba u Tesly.

Budoucnost společnosti Waymo je i tak nejistá, trh pro autonomní vozidla je stále v plenkách. Zatím není jasné jestli se průmysl v tomhle ohledu bude krystalizovat kolem jedné firmy, nebo se jich uchytí více. Otázkou je taky jak velkou podporu mají samo říditelná auta u vedení společnosti Alphabet.

Jak vidíte budoucnost autonomních aut vy? Uvítali byste radši Google auta bez volantu, než klasické automobily s podporou autopilota?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)