Google Assistant API je ode dnešního dne dostupné pro vývojáře

Google Assistant API

Google Home se ode dnešního dne začne stávat mnohem více užitečnější. Otevírá se totiž Google Assistant API pro vývojáře třetích stran. Mnoho společností už začalo s integrací svých aplikací do Assistantu.

Google Assistant API přinese “větší inteligenci” do asistenta

Nové rozhraní Google nazval jednoduše Actions. Kromě toho se spustil předběžný přístup, kde se budou moct testovat nové funkce, které přijdou v dalších aktualizacích. Nejlépe by se Actions dalo popsat jako taková lepší verze IFTTT. Vývojáři budou moct tvořit dva různé druhy akce, a to buď přímou anebo konverzaci. Pokud jste vývojář, více informací můžete najít na webových stránkách Googlu.

Actions on Google: Conversation: The New UI

Actions on Google: Conversation: The New UI

Prozatím jsou dostupné pouze konverzace. Pomocí nich se dají vytvořit interakce mezi uživatelem a asistentem. Nejlepší na tom je, že uživatelé nebudou muset asistenta nic učit nebo do něj něco instalovat, stačí na ně promluvit. Google také slíbil, že již brzy se Actions dostanou také na Google Pixel telefony a do aplikace Allo, které také podporují Google Assistant. Do budoucna se plánuje podpora asistenta při nákupech a rezervacích, stejně jako hlubší integrace. K těmto věcem ale Google nevydal bližší informace.

Jediná škoda pro nás je zatím to, že se neví, kdy přesně bude Google Home oficiálně dostupný v České republice. Google v tomto směru mlčí a neexistují zatím žádné náznaky, že by se to stihlo do konce roku.

Která aplikace třetí strany by se vám nejvíce líbila v Google Assistantu?

Zdroj: engadget.com, googleblog.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

google assistant cestina

Google Assistant umí česky, ale nechce

Zprávičky David Trlica David Trlica
3 min. uložit na později

Komentáře (3)