5 skvělých Google aplikací, o kterých jste neměli tušení

google aplikace nové

Google je jedním z nejvíce aktivních developerů aplikací pro platformu Android, které i sám dal život. Firma dohromady s dceřinými společnostmi publikovala na Google Play už asi 117 rozličných aplikací, které spousta z vás ještě neměla to štěstí vyzkoušet. A to je velká škoda!

Většina uživatelů si jako první z Google aplikací vybaví YouTube, Google Mapy, Chrome, Gmail a další obvykle předinstalovaný software. Tím ale seznam užitečných aplikací rozhodně nekončí a k prozkoumání je celá řada méně známých počinů.

1. Moje Trasy

Pro dobrodruhy i sportovce vydal Google aplikaci s názvem Moje Trasy. Nabízí skvělý způsob sledování pohybu a kromě klasických fitness funkcí v ní naleznete dokonce i monitoring pro horolezce. K zaměření a sledování pohybu samozřejmě využívá GPS, která zajistí i určení rychlosti a převýšení. Dokončenou aktivitu lze sdílet na sociální sítě spolu s podrobnými statistikami a grafy.

[appbox googleplay com.google.android.maps.mytracks]

2. Google Gesture Search

Google vyhledávání skrze gesta umožní opět o něco zajímavější interakci s telefonem. Stačí si zvolit, mezi jakými skupinami obsahu chcete vyhledávat – na výběr jsou například nastavení telefonu, kontakty, aplikace nebo i hudba a záložky webového prohlížeče. Aplikace tedy prohledává téměř celý obsah telefonu najednou, což je velmi praktické. Stačí pouze nakreslit písmena a výsledky se budou upřesňovat v průběhu vašeho psaní.

[appbox googleplay com.google.android.apps.gesturesearch]

3. Google Spotlight Stories

Během krátkého období, kdy Google vlastnil společnost Motorola – která se nyní nachází pod křídly Lenova – byla vyvinuta aplikace Spotlight Stories. Interaktivní příběhy jsou jakousi předehrou pro Google Cardboard. Využívá moderních 3D prvků a interních senzorů telefonu pro vytvoření pocitu omezené virtuální reality. Aplikace obsahuje několik příběhů zdarma, kterých můžete být součástí a jistě stojí za vyzkoušení.

[appbox googleplay com.google.android.spotlightstories]

4. Vzdálená plocha Chrome

Vzdálená obrazovka Chrome Remote Desktop je oproti podobným službám jako TeamViewer nebo LogMeIn podstatně napřed. Nejprve je nutné aplikaci nainstalovat do telefonu a poté přidat rozšíření do Chrome na svém počítači. Následně budete moci ovládat svůj počítač z jakéhokoli místa na planetě. Vše je úplně zdarma a funguje napříč operačními systémy. Po spárování stačí otevřít aplikaci, zadat zvolený pin a můžete pohodlně ovládat laptop nebo desktop z Android zařízení.

google aplikace chrome desktop remote

[appbox googleplay com.google.chromeremotedesktop]

5. Meter

Zajímavá aplikace od Google Creative Lab, která obsahuje tapety na mobil v material designu. Nenabídnou však pouze obyčejné obrázky, ale praktické živé wallpapery s daty. Na displeji se vám zobrazí signál Wi-Fi a mobilního připojení, procenta baterie nebo různé notifikace. Vše je prezentováno hravými geometrickými tvary a vzory, které navíc využívá senzorů telefonu a různě se pohybují.

[appbox googleplay com.androidexperiments.meter]

Jaká je vaše oblíbená málo známá aplikace od Googlu?

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)