Google investuje desítky milionů na podporu Android One

Android_One_head

Android One se poprvé představil na konferenci Google I/O. Jedná se o speciální platformu, která bude určená pro rozvíjející se trhy s co nejnižší cenovkou. Android One má za úkol rozšířit se do rozvíjejících se zemí za účelem propojit co nejvíce lidí a poskytnout jim alespoň základní mobilní technologie moderní doby.

android one Sundar Pichai při představování Android One

První zemí, která se setká s Android One, bude Indie, a to již pravděpodobně příští měsíc, tedy v srpnu. K tomu, aby byl tento projekt úspěšný, je ale zapotřebí určitá propagace a podpora projektu, proto Google vyhradil 16,6 milionů amerických dolarů na propagaci jako pomoc svým partnerům vyrábějící levné smartphony.

První telefon s Android One bude pocházet od společnosti Micromax. Mnoho informací o tomto levném modelu telefonu zatím nemáme. Prozatím víme, že telefon bude mít 4,5palcový displej s čipsetem MediaTek. Doplňujícími funkcemi budou FM rádio, podpora dvou SIM a slot pro SD karty. Cena zařízení nepřekročí hranici 100 dolarů, tedy v přepočtu hranici kolem 2 000 Kč. Název telefonu, přesný typ čipsetu, velikost RAM ani přesnou cenu prozatím nevíme. Dostupné informace taktéž hovoří o návštěvě Indie v srpnu ředitele platformy Android Sundarem Pichaiem, který mimo jiné z Indie pochází. Mohlo by tak dojít k oficiálnímu uvedení Android One na trh přímo v Indii.

micromax-android-one-250614

Zdroj: phonearena

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (3)