Google začíná uvolňovat Android 6.0.1 Marshmallow

android-6-marshmallow-4

Společnost Google koncem září letošního roku oficiálně uvedla na světlo světa novou verzi operačního systému Android s označením 6.0 Marshmallow. Necelé dva měsíce po uvedení nové verze svého mobilního operačního systému pak Google přichází s aktualizací na Android 6.0.1, která přináší drobné změny a vylepšení.

Android 6.0.1 Marshmallow-starts-rolling-out

Dle tweetu od @LlabTooFeR, což je ověřený a důvěryhodný zdroj úniků informací, bude Google novou aktualizaci rozesílat nejdříve na zařízení z programu Android One. To jsou telefony určené především pro rozvojové trhy, ve kterých nalezneme výrobcem neupravený Android o jehož aktualizace se stará sám Google – jedná se tedy o jakousi dostupnější variantu telefonů Nexus. Prvním telefonem s Androidem 6.0.1 pak má být u nás neznámý Cherry Mobile G1 určený pro Filipíny.

The-Cherry-Mobile-G1

Samotná aktualizace by měla přinést standardní dávku novinek zahrnující především opravy chyb předešlé verze spolu s vylepšením rychlosti a stability systému. Vedle toho bychom se však měli dočkat také prosincového bezpečnostního patche od Googlu.

Máte již na svém telefonu Android 6.0?

 

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (24)