Google: Aktualizaci zabezpečení Android Marketu sami neinstalujte!

google_play_ico

Před několika hodinami jsme informovali o falešné bezpečnostní záplatě, po jejíž instalaci se do systému dostal škodlivý program. Sám Google přitom upozorňuje, že uživatelé nemají instalovat na vlastní pěst žádné aktualizace. Postiženým uživatelům bude nainstalována automaticky aplikace, která odstraní škodlivý software, a poté se opět automaticky odinstaluje.

Google v nápovědě Android Marketu uvádí: “Není nutné stahovat a instalovat tuto aplikaci na vaše zařízení. Jedná se o aktualizaci zabezpečení Android Marketu, která opraví bezpečnostní nedostatky způsobené aplikacemi, jež byly odstraněny z Android Marketu 1. března. Opatření se týká jen některých uživatelů. Tito uživatelé obdrží e-mailem oznámení, kde se uvádí, že aktualizace bude automaticky instalována do jejich zařízení. Po dokončení běhu bude tato aplikace automaticky odstraněna. NEmusíte provádět žádnou akci k odstranění bezpečnostní díry na vašem zařízení.”

Zdroj: Android Market a AndroidSPIN.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (0)