Google oslavuje 7. narozeniny prvního telefonu s Androidem tapetami

7narozeniny_ico

Operační systém Android má hned několik možných narozenin, nebo chcete-li důležitých dat. Fanoušci mohou oslavovat třeba 5. listopadu – roku 2007 toho dne totiž Google oznámil vývoj své platformy. Dalším možným datem k oslavám je 22. říjen. Proč? Protože od 22. října 2008 začal být u amerického operátora T-Mobile dostupný první chytrý telefon s OS Android: T-Mobile G1 (před uvedením známý jako HTC Dream).

První chytrý telefon s OS Android T-Mobile G1 slaví narozeniny První chytrý telefon s OS Android T-Mobile G1 slaví narozeniny

Google slavil narozeniny včera

Na sociální síti Google+ ovšem vyhledávací gigant jako důvod k narozeninovým oslavám prezentuje 23. září. Pro Android je toto datum důležité proto, že přesně před sedmi lety byl představen první komerčně dostupný přístroj, používající operační systém Android, založený na Linuxu. V té době mělo jít o konkurenta platforem Symbian, BlackBerry a iPhone, z nichž do dnešních dnů přežil jako jediný důstojný protivník iOS. Samozřejmě řeč je opět o T-Mobile G1 aka HTC Dream. Pokud si chcete tehdejší dění připomenout den po dni, doporučujeme náš rekapitulační článek První telefon s Androidem zítra oslaví pět let!

Mimochodem SvětAndroida.cz v té době existoval a o prvním telefonu s Androidem informoval. Taktéž T-Mobile má na svém webu zprávu o představení prvního mobilu s Androidem, takže pokud byste chtěli ochutnat atmosféru té doby, můžete se začíst.

23. září je také důležitým datem proto, že byl uvolněn Android 1.0 SDK (Software Development Kit neboli sada nástrojů pro vývojáře).

Možná, že to není to „pravé ořechové“ datum, kdy slavit narozeniny, ale alespoň dostanou i uživatelé nějaký malý dáreček. V tomto případě je to sada tří sladkých tapet s bonbóny marsmallow, košíčky a větrníky. Obrázky jsou v rozlišení 2048 x 1152 obrazových bodů a jistě se budou pěkně vyjímat na ploše telefonů i tabletů. Pro snadnější stažení jsme vám je zabalili do jednoho balíčku.

Zdroje: Android Police, Google+ Google Store.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

No Image-02

Android Live Wallpaper ke stažení

Články Petr Mišák Petr Mišák
2 min. uložit na později

Komentáře (8)