Aktualizace pro Gboard opravuje dva otravné bugy

Gboard fráze

Google konečně minulý měsíc uvolnil Gboard na Android. Samozřejmě, že technicky to byla pouze aktualizace Google klávesnice, jednalo se ale o jeden z těch větších updatů. Nebylo to ale bez problémů. Dva hlavní problémy se naštěstí již odstranily.

Přechod na Gboard byl problémový

Po přechodu na Gboard jsme sice dostali několik vítaných funkcí jako třeba podporu několika jazyků zároveň, na druhou stranu přibylo několik nepěkných chyb. Občas se stávalo, že klávesnice zamrzla při psaní prvního slova a byla zpomalená. Horším problémem, alespoň pro mě, bylo velmi nepřesné psaní tahem ruky, kdy jsem musel velmi často opravovat slova.

[appbox googleplay com.google.android.inputmethod.latin]

Právě tyto dvě chyby by měla řešit nová aktualizace ve verzi 6.0.79.144029707. Pokud vám jí ještě automaticky nenabídl Google Play, můžete již stahovat například z APK Mirror, kde jsou dostupné verze pro všechna zařízení. Po veliké aktualizaci klávesnice od Googlu podporuje například vyhledávání emodži ikon, Google vyhledávání přímo z klávesnice nebo možnost zapnout řádek s číslicemi.

Všímali jste si těchto dvou chyb?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)