Gboard je nový název pro Google klávesnici. Přichází i mnoho novinek!

Gboard fráze

Gboard byla Google klávesnice, která před několika měsíci vyšla pro iOS. Nejednoho pak napadlo, jestli se chystá přejmenování Google klávesnice na Androidu. A dnes se tomu tak stalo, ale hlavně změna názvu je jen třešnička na dortu. Nová verze má několik důležitých novinek, o které si lidé říkali delší dobu.

Gboard na Android přichází s mnoha novinkami

Mezi novinkami je například tlačítko “G”, pomocí kterého jde rychle přistoupit k vyhledávání přímo z klávesnice. Při aktivovaném tlačítku se dají také rychle změnit motivy, zapnout režim jedné ruky nebo přejít do nastavení. Řádek s číslicemi už se může zapnout i při standardní klávesnici, a ne pouze při zadávání hesla.

Aktivovat jdou až tři jazyky zároveň s tím, že se jeden upřednostní a podle něho se upraví rozložení klávesnice. Předtím se jazyky musely přepínat ručně. Emodži ikony se dají vyhledávat. Předělal se také emodži panel, nyní je mnohem přehlednější. Pokud aplikace podporuje GIF obrázky, můžou se zobrazit a vkládat přímo z klávesnice

Po delší době jsme se tak dočkali větší aktualizace. Prozatím není dostupná přes Google Play, ale již brzy by se měla začít uvolňovat. Stáhnout se ale dá již nyní přes APK Mirror. Gboard klasicky nainstalujte jako každou jinou aplikaci, automaticky se pak přepíše název Google klávesnice. Není potřeba nic odinstalovávat anebo nastavovat.

Pokud jste ještě nepoužívali klávesnici od Googlu, změníte názor s vydáním Gboard? Líbí se vám novinky?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)